پیاده سازی IQP برمبنای SQL Server و تاثیر آن بر سرعت دیتابیس

۴.۴
(۵)

Intelligent Query Processing یا به اختصار IQP مجموعه‌ایی از ویژگی‌هایی است که تاثیر گسترده‌ایی بر بهبود عملکرد حجم کاری موجود، با کمترین میزان پیاده سازی را دارد. در این آموزش به پیاده سازی IQP برمبنای SQL Server و تاثیر آن بر سرعت دیتابیس می‌پردازیم.

IQP به آن دسته از ویژگی هایی گفته میشه که به صورت هوشمند سعی دارند هزینه اجرا کوئری در SQL Server رو کاهش بدهند. (برای آشنایی بیشتر با IQP این مقاله را مطالعه کنید.)

Execution Plan چیست؟

Execution Plan در SQL Server یک نمایش گرافیکی از روند اجرای یک کوئری در پایگاه داده است. این نمایش شامل اطلاعاتی مانند ترتیب عملیات، نحوه دسترسی به داده ها و استفاده از ایندکس ها، تعداد ردیف های بازگشتی و میزان منابع سیستمی مورد استفاده در اجرای کوئری است. با استفاده از Execution Plan، می توانید بهبود عملکرد کوئری ها را برای بهبود عملکرد پایگاه داده خود بررسی کنید.

 

Statistics چیست؟

Statistics در SQL Server، اطلاعاتی درباره توزیع داده ها در یک جدول یا ایندکس را فراهم می کند. این اطلاعات شامل تعداد ردیف ها، حداکثر و حداقل مقادیر، میانگین، انحراف معیار و توزیع داده ها است. با استفاده از این اطلاعات، بهینه سازی کوئری ها و بهبود عملکرد پایگاه داده امکان پذیر می شود. برای بهبود عملکرد کوئری ها، می توانید آماره های جدید برای جداول و ایندکس های خود به روز رسانی کنید.

 

Intelligent Query Processing چیست؟ 

Intelligent Query Processing یا پردازش هوشمند کوئری، یک قابلیت جدید در SQL Server 2017 است که با استفاده از الگوریتم های هوشمند، بهبود عملکرد کوئری های پایگاه داده را فراهم می کند. این قابلیت شامل چندین ویژگی مانند Adaptive Query Processing، Batch Mode on Rowstore، Memory Grant Feedback و Approximate Query Processing است. این ویژگی ها به صورت خودکار و بر اساس شرایط مختلف، تغییراتی را در پردازش کوئری ها اعمال می کنند و باعث بهبود عملکرد و کاهش زمان پاسخگویی به کوئری های پایگاه داده می شود. در این ویدئو به بررسی هر یک از این ویژگی ها و پیاده سازی IQP برمبنای SQL Server و تاثیر در افزایش سرعت می پردازیم.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۴.۴ / ۵. از مجموع ۵

اولین نفر باش

title sign
برچسب ها
title sign
دانلود ویدئو
پیاده سازی IQP برمبنای SQL Server و تاثیر آن بر سرعت دیتابیس
فرمت MP4
زمان ویدئو 15 دقیقه
حجم 30 مگابایت
دانلود ویدئو
title sign
معرفی نویسنده
مقالات
31 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
59 دوره توسط این نویسنده

مسعود طاهری مدرس و مشاور ارشد SQL Server & BI ،  مدیر فنی پروژه‌های هوش تجاری (بیمه سامان، اوقاف، جین وست، هلدینگ ماهان و...) ، مدرس دوره‌هــای SQL Server و هوش‌تجاری در شرکت نیک‌آموز و نویسنده کتاب PolyBase در SQL Server

title sign
معرفی محصول
title sign
ویدیوهای مرتبط
title sign
دیدگاه کاربران

ثبت نام رایگان در همایش Tehran .NET Conf 2023 ، همین الان کلیک کنید
ثبت نام رایگان..
close-image