Power BI & Mobile Report Publisher

۴.۲
(۵)

معرفی اجزای اصلی power bi و mobile report publisher

اجزای اصلی power bi و شناخت و درک آن‌ها به توسعه‌دهندگان در استفاده بهتر از این ابزار هوش تجاری کمک می‌کند. در این ویدئو قصد داریم پس از آشنایی با مفهوم bi و DW ،etl ،olap ،visualization و به بررسی اجزای اصلی این ابزار بپردازیم و نسبت به mobile report publisger شناخت پیدا کنیم.

دوره آموزشی طراحی داشبورد با Power BI Desktop نیک آموز

هوش تجاری (Business Intelligence) چیست؟

هوش تجاری (یا همان Business Intelligence) به مجموعه‌ای از ابزارها، برنامه‌های کاربردی و شیوه‌های کسب و کاری گفته می‌شود که به بهبود کسب و کار و تصمیم‌گیرندگان برای اتخاذ تصمیم‌های مناسب کمک می‌کند.

هدف اصلی bi و آموزش هوش تجاری، کمک به تصمیم‌گیرندگان برای اتخاذ تصمیم‌های مناسب براساس نتایج تحلیل داده‌های ارائه شده توسط سیستم هوش تجاری است که در مقاله هوش تجاری و اهمیت آن در کسب و کار به‌طور مفصل صحبت کرده‌ایم.

برای راه اندازی bi به چه چیزهایی نیاز داریم؟

پیش از بررسی اجزای اصلی power bi، لازم است ببینیم که برای راه‌اندازه این ابزار، به چه چیزهایی نیاز داریم. تصور کنید که شما یکسری سیستم‌های انبارداری، فروش و حسابداری دارید که اطلاعات زیادی به‌شکل جزیره‌ای یا یکپارچه و جداگانه درحال جمع شدن است که قصد داریم از آن‌ها، گزارشاتی تهیه کنیم. در ادامه و با کمک از etl در هوش تجاری، اطلاعات این دیتابیس‌ها را جمع‌آوری می‌کنیم و درون یک data warehouse یا انباره داده قرار می‌دهیم که ملاک و معیار گزارشات ما باشد.

فلسفه وجود warehouse به این دلیل است که پرفورمنس بالا رود و اطلاعات را به‌صورت یکپارچه و یکجا داشته باشیم‌. درکنار این‌ها و برای افزایش سرعت نیز olap نصب می‌شود که در ویدئو نقش olap در پروژه های هوش تجاری به‌طور کامل آن را بررسی کرده‌ایم.

برای راه اندازی bi به چه چیزهایی نیاز داریم؟

Power BI چیست؟

Power BI ابزاری برای آنالیز داده‌ها است که دارای ویژگی‌های قوی گرافیکی بوده، به‌صورت Self Service ارائه می‌شود و امکان کار برروی Cloud و SSRS را فراهم می‌کند. در ادامه، به معرفی و بررسی اجزای اصلی power bi می‌پردازیم.

اجزای اصلی power bi 

برای اینکه شما بتوانید با power bi کار کنید، لازم است تا با چند ابزار اصلی آن آشنایی داشته باشید. در ویدئو بررسی اجزای پروژه BI، به بررسی اجزای یک پروژه هوش تجاری پرداخته‌ایم و حالا در ادامه به بررسی اجزای اصلی power bi می‌پردازیم که شامل:

 • Power Query
 • Power Pivot
 • Power View
 • Power Map
 • Power Q & A

اجزای اصلی power bi 

معرفی Power Query

 1. ابزار ETL
 2. دریافت داده از قالب‌های مختلف (Online, Offline)
 3. انجام تبدیلات لازم برروی داده‌ها
 4. رفع مشکلات داده‌ها

معرفی Power Pivot

 1. مدل‌سازی داده‌ها
 2. Tabular Model
 3. (In-Memory) XVelocity
 4. (Calculation) DAX
 5.  Hierarchy

دوره In-Memory OLTP و Columnstore در SQL Server نیک آموز

معرفی Power View

 1. ابزار بصری‌سازی
 2. ساخت نمودار
 3. استفاده از نقشه
 4. ایجاد داشبوردهای Interactive

معرفی Power Map

 1. بصری‌سازی داده‌های جغرافیایی
 2. قابل استفاده در Excel
 3. نمایش داده‌ها برروی نقشه ۳D

معرفی Power Q&A

 1. پرسیدن سؤال از مدل
 2. نمایش جواب به‌صورت بصری
 3. عدم نیاز به وجود مدل

Power bi desktop چیست؟

این ابزار با کمک اجزای اصلی power bi مثل Power Query برای جمع‌آوری دیتا، Power Pivot برای ایجاد مدل و Power View که دیتا را بااستفاده از پاور بی آی ویژوال می‌کند.

mobile report publisher چیست؟

پس از شناخت اجزای اصلی power bi و کار با آن‌ها، می‌توان خروجی‌ها را برروی موبایل مشاهده کرد. این کار به ابزاری به نام mobile report publisher نیاز دارد که بدون برنامه‌نویسی، می‌توان تمام اطلاعاتی که ویژوال کرده‌ایم را مانند تصویر زیر، مشاهده کنیم.

mobile report publisher چیست؟

ابزار mobile report publisher را می‌توان از سایت مایکروسافت دریافت کرد، با reporting services آن را تنظیم و به sql server متصل کرد تا گزارشات را وارد reporting services کند.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۴.۲ / ۵. از مجموع ۵

اولین نفر باش

title sign
برچسب ها
title sign
دانلود ویدئو
Power BI & Mobile Report Publisher
فرمت MP4
زمان ویدئو 19 دقیقه
حجم 37 مگابایت
دانلود ویدئو
title sign
معرفی نویسنده
مقالات
31 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
59 دوره توسط این نویسنده

مسعود طاهری مدرس و مشاور ارشد SQL Server & BI ،  مدیر فنی پروژه‌های هوش تجاری (بیمه سامان، اوقاف، جین وست، هلدینگ ماهان و...) ، مدرس دوره‌هــای SQL Server و هوش‌تجاری در شرکت نیک‌آموز و نویسنده کتاب PolyBase در SQL Server

title sign
معرفی محصول
title sign
ویدیوهای مرتبط
title sign
دیدگاه کاربران

ثبت نام رایگان در همایش Tehran .NET Conf 2023 ، همین الان کلیک کنید
ثبت نام رایگان..
close-image