درباره نویسنده

مریم غفوری

مریم غفوری

مریم غفوری هستم. فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و مدیریت فناوری اطلاعات. بیش از 10 سال است که در حوزه IT و مشخصاً تولید محصولات نرم افزاری فعالیت می کنم. سابقه فعالیتم به مدیریت برنامه ریزی، مدیریت پروژه، مالکیت محصول و اجایل کوچینگ بر می گردد. حدود دو سال است که به طور تخصصی در حوزه مدیریت محصول، تحت فلسفه اجایل فعالیت می کنم. اعتقادم بر این است بستری که توسط مفاهیم اجایل در تیم های نرم افزاری ایجاد می شود، موجب خلق ارزش بیشتر هم به افراد حاضر در تیمها و هم به مشتریان سازمانها می شود. از این رو مشتاقانه در حال آموزش و اشاعه این مفاهیم به دنیای نرم افزار هستم. در حال حاضر با سمت اجایل کوچ، مشغول پیاده سازی اجایل در شرکت علی بابا می باشم.

2 دیدگاه

 1. حميد

  ممنون بابت اشتراک این مطلب. آیا PO وظیفه تحلیل فرآیندی و تحلیل سیستمی محصول رو به عهده دارد؟ منظورم اینه طراحی محصول( استخراج فرآیند کاری مثل BPMN، ارتباطات موجودیت ها، بیزینس رول ها، دامین مدل ها و هر آنچه یه برنامه نویس جهت شروع کد نویسی نیاز دارد) یا فقط بطور کلی فیچرهای یک نرم افزار رو در قالب BACKLOG تهیه میکند؟

  پاسخ
  1. آرزو محمدزاده

   آرزو محمدزاده

   درود وقت بخیر
   به نقل از مهندس مهدی حسینی:
   یکی از وظایف PO شفاف سازی اسکوپ فیچرهاست. این شفاف سازی می تواند در سطوح جزئیات مختلف انجام شود. حداقلش می تواند این باشد که اسکچ و acceptance criteria رو آماده کند و یا با ابزارهای بیشتری مثل BPMN یا … سطح شفافیت رو بالا ببرد. بعضی از سازمانها نقشی بنام Product Designer هم دارند که بخشی از این مطلب رو به عهده میگیرد.

   پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به نیک آموز می باشد.
این سایت توسط تیم آموزش برنامه نویسی نیک آموز مدیریت می شود.