تابع ()Len در SQL Sever

تابع ()Len در SQL Sever

نوشته شده توسط: تیم فنی نیک آموز
۲۰ مرداد ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 6 دقیقه
۰
(۰)

تابع LEN در SQL Server: در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از توابع SQL Server بنام LEN آشنا کنیم. تابع LEN تعداد کاراکترهای یک‌رشته را برمی‌گرداند. بدان معنی که فرض کنید مقدار یکی از فیلد‌های جدول را مقدار «SQL Server Course» قرار دادید و می‌خواهید تعداد کاراکترهای این عبارت را به دست آورید، می‌توانید از تابع LEN استفاده کنید.

Syntax
LEN (string_expression)

مثال: برای درک بهتر ، تابع LEN چند مثال نمونه در ادامه آمده است، در مثال زیر دو متغیر با نامv1@ وv2@ که در انتخاب Data Type متغیرv1(varchar(40))@ قرار داده شده و در تعریف متغیر v2(nvarchar(40))@ انتخاب شده است. با استفاده از دستور SELECT این دو متغیر با عبارت String متنی مقداردهی شده و با استفاده از تابع LEN می‌خواهیم تعداد کاراکتر این عبارت متنی را به دست آوریم.

DECLARE @v1 VARCHAR (40),
    @v2 NVARCHAR (40);
SELECT
@v1 = 'Test of 22 characters ',
@v2 = 'Test of 22 characters ';
SELECT LEN(@v1) AS [VARCHAR LEN] , DATALENGTH(@v1) AS [VARCHAR DATALENGTH] ;
SELECT LEN(@v2) AS [NVARCHAR LEN] ,DATALENGTH(@v2) AS [NVARCHAR DATALENGTH] ;

نمایش خروجی کوئری بالا و توضیحات آن: در خروجی کوئری بالا همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می ‌کنید تعداد کاراکتر متغیر‌های تعریف شده متفاوت است، دلیل این موضوع این است که نوع (Data Type) متغیرv2@ از نوع Nvarchar انتخاب شده است و این نوع Data Type به ‌ازای هر کاراکتر دو بایت فضا اشغال می ‌کند. دلیل این موضوع این است که این دسته از Data Type از نوع (Unicode) می‌ باشد. برای کسب اطلاعات بیش‌ تر در مورد Data Type ها در SQL Server به این (+) مراجعه کنید.
مثال دوم: در ادامه یک مثال از دیتابیس «AdventureWorks2017» برای تابع LEN آمده است. در مثال زیر تعداد کاراکتر فیلد مربوط FirstName توسط تابع LEN حساب شده و در ستون Length تعداد آن نوشته شده و قابل ‌مشاهده است.

SELECT LEN(FirstName) AS Length, FirstName, LastName

FROM Sales.vIndividualCustomer
WHERE CountryRegionName = 'Australia';
GO

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۰ / ۵. از مجموع ۰

اولین نفر باش

title sign
معرفی نویسنده
تیم فنی نیک آموز
مقالات
172 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
تیم فنی نیک آموز
پروفایل نویسنده
title sign
دیدگاه کاربران