چگونگی نصب و پیکربندی سرویس SQL Server Distributed Replay

چگونگی نصب و پیکربندی سرویس SQL Server Distributed Replay

نوشته شده توسط: غلامحسین عبادی
۰۸ بهمن ۱۳۹۸
زمان مطالعه: 30 دقیقه
۳
(۱)

تعریف سرویس

از آنجایی که Microsoft SQL Server به مثابه یک سرویس برای سیستم عامل ایفای نقش می‌کند، به منظور استفاده از آن، ابتدا بایستی از راه اندازی و آماده بودن کامل آن اطمینان حاصل نمود.
سرویس به زبان ساده برنامه‌ای است که در Back End سیستم اجرا می‌شود و به کاربران، سایر برنامه و … خدمات مختلفی ارائه می‌کند. گاهی باید سرویس را فعال کرد و گاهی لازم است آن را متوقف ساخت.

لیست نام سرویس‌ها در نسخه‌های مختلف SQL Server

تذکر: دو سرویس Distributed Replay Client و Distributed Replay Controller از نسخه SQL Server 2012 به پلتفرم SQL Server اضافه شدند.
تذکر: برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید:

https://blogs.technet.microsoft.com/fort_sql/2010/05/31/list-of-sql-server-service-names/

تذکر: جهت مشاهده لیست سرویس‌های واقع در یک Instance ، می‌توانیم به کمک کوئری زیر آنها را به دست آوریم؟ لازم به ذکر است که این DMV (Dynamic Management Views) از نسخه SQL Server 2012 اضافه شد.

Select * from sys.dm_server_services

با توجه به تنوع نیازمندی‌ها مشتریان و رشد روزافزون آنها در شرکت ها و سازمان های بزرگ خصوصا در حوضه بانکی، هر روز برنامه‌های کاربردی جدیدی ساخته می‌شود و به مجموعه نرم افزارهای موجود در آن سازمان اضافه می‌شود. همانطور که می‌دانید تمام این نرم افزارها از یک یا چند پایگاه داده استفاده می‌نمایند. در این سازمان‌ها و با وجود کاربران زیاد یکی از مشکلات دائمی برنامه نویسان این است که آیا پیاده سازی‌های جدید، در محیط عملیات درست کار خواهد کرد؟ اگر تعداد زیادی کاربر همزمان اقدام به استفاده از محیط جدید کنند و باعث افزایش Workload سیستم شوند، آیا محیط جدید توان پاسخگویی به این فشار کاری را دارد؟

بنابراین برای رسیدن به یک پیاده سازی موفق باید ازمنظرهای مختلف سخت افزاری و نرم افزاری این مساله مورد بررسی قراردهیم.
شکل زیر معماری DR را در یک نگاه نمایش می دهد

مفاهیم مربوط به معماری Distributed Replay

 • Distributed Replay Controller: دستگاهی است که سرویسی به همین نام را اجرا می‌نماید. مسئولیت این سرویس ایجاد هماهنگی بین تمام عملیاتی است که توسط Clientها انجام خواهد شد.
 • Distributed Replay Clients: مجموعه‌ای از چند دستگاه را شامل می‌شود که سرویسی به همین نام را اجرا می‌کنند، این دستگاه‌ها در همکاری با هم یک بار عملیاتی واقعی را بر روی Target Server شبیه سازی می‌کنند. تعداد آنها می‌تواند تا شانزده عدد متغییر باشد.
 • Target Server: یک نسخه از SQL Server است که مقصد تمام عملیات است که Clientها در این فرآیند انجام می‌دهند و هدف تست یک عملیات مشخص بر روی آن سرور است. لازم به ذکر است که دیتابیس مورد نظر را باید در این سرور Restore نماییم.

دوره Performance Tuning در SQL Server

تذکر: در یک پیاده سازی Distributed Replay، تنها یک Controller وجود دارد و تنها یک نسخه کفایت می‌کند. همچنین بین ۱ الی ۱۶ Client می‌تواند وجود داشته باشند که باید بر روی دستگاه‌های مجزای فیزیکی یا مجازی نصب و راه اندازی گردند. در نهایت نقش Target هم یک نقش موقت است که می‌تواند به هر سروری که قرار است تست شود، نسبت داده شود.

تذکر: ویژگی SQL Server Distributed Replay از سال SQL Server 2012 توسط مایکروسافت ارائه شده است و از آن برای پخش مجدد ردگیری‌های ضبط شده در برابر یک محیط آزمایش به روز شده استفاده می‌شود.

تذکر: ویژگی SQL Server Distributed Replay شبیه به SQL Server Profiler است با این تفاوت که می‌تواند بار کاری را از چندین کامپیوتر (تا ۱۶) دوباره پخش کند و یک بار کاری مهم را برای انجام ماموریت (آزمایش عملکرد و برنامه ریزی ظرفیت) شبیه سازی کند.

عملیات مربوط به نصب SQL Server Distributed Replay

ابتدا بر روی فایل Setup.exe دابل کلیک کنید. در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌گردد. حال بر روی Installation کلیک کرده و از سمت راست پنجره بر روی New SQL Server stand-alone installation or add features to an existing installation کلیک کنید.در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌گردد. همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید برای نصب هیچ مشکلی وجود ندارد. فقط گزینه Firewall به حالت Warning است که مشکلی نیست.

بر روی دکمه Next کلیک کرده تا به مرحله بعد بروید. در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌گردد.از آنجایی که شما می‌خواهید به Instance موجود فیچر جدیدی را اضافه نمایید کافیست ابتدا بر روی Add features to an existing instance of SQL Server 2019 انتخاب و سپس Instance مورد نظر را انتخاب نماییدبر روی دکمه Next کلیک کرده تا به مرحله بعد برویم. در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌گردد. دقت کنید چنانچه سرور مربوط به Controller و سرور Client شما یکی اختیار شود، شما باید هر دو سرویس Distributed Replay Controller و Distribute Replay Client را علامت زده و نصب نماییم.بر روی دکمه Next کلیک کنید. در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌گردد. در این پنجره Account مربوط به هر دو سرویس را تغییر داده و رمز مربوط به آنها را وارد نموده و بر روی دکمه Next کلیک می‌نماییم.بر روی دکمه Next کلیک کنید. در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌گردد.در صورتیکه بخواهید از سرویس Distributed Replay Controller استفاده کنید باید یک کاربر برای آن در این قسمت تعیین کنید.
در این صفحه که متعلق به نصب Controller است باید کاربرانی را که سرویس Client با آنها Start شده است بعنوان Admin این سرویس مشخص کنیم، بنابراین در سناریویی که در آن Client های متعدد داشته باشیم باید از کاربران تحت Domain استفاده کنیم تا بتوان آنها را در این محیط شناسایی نموده و به این قسمت اضافه نمود.دکمه Next را زده تا به مرحله بعد برویم، در این قسمت می‌توانید آدرس محل ذخیره سازی Distributed Replay Client را تغییر دهید. روی دکمه Next کلیک کنید.
به عبارت دیگر در این صفحه که متعلق به نصب Client است، در قسمت Controller Name شما می‌توانید نام دستگاهی که نقش Controller را ایفا می‌کند را وارد کنید. ولی اگر بنا به هر دلیلی این نام را وارد نکرده و آن را نصب کنید ، بعدا شما می‌توانید این تنظیمات را انجام دهید که در ادامه به آن اشاره شده است. همچنین مسیر شاخه‌های Working و Result در این بخش مشخص می‌شوددکمه Next را زده تا به مرحله بعد بروید. در این قسمت در یک ساختار درختی ویژگی‌ها و سرویس‌هایی که نصب خواهد شد نمایش داده می‌شود. روی دکمه Install کلیک کنید.به کمک سرویس ویندوز (پنجره Services) می‌توان تایید کرد که این ویژگی‌ها با موفقیت نصب شده اند و همچنین با بررسی اینکه آیا دایرکتوری‌ها (DReplay*) و پرونده‌ها در مسیر نصب وجود دارند، می‌توان تایید کرد که آیا این سرویس‌ها نصب شده‌اند یا خیر؟مطابق شکل زیر در قسمت بالای این پنجره لیست ویژگی‌ها و سرویس‌هایی که نصب شده است مشخص گردیده در صورتی که سرویسی به درستی نصب نشده باشد در این قسمت با یک آیکون قرمز رنگ مشخص می‌شود. روی دکمه Close کلیک کنید.

نحوه حذف سرویس Distributed Replay

 • ابتدا مطابق شکل زیر وارد کنترل پنل و سپس وارد Program and Feature می‌شویم.

در پنجره ظاهر شده مطابق شکل زیر بر روی گرینه Remove کلیک می‌کنیم در این صورت پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌شود. مطابق شکل زیر چک مارک‌های مربوط به دو سرویس یعنی Distributed Replay Controller و Distributed Replay Client را بر داشته و بر روی دکمه Next کلیک می‌نماییم.بعد گذشت مدت کوتاهی پنجره زیر نمایان می‌گردد و شما پیغام Complete را مشاهده می‌نمایید و سرویس‌ها با موفقیت Remove شده‌اند. بعد از اتمام کار در پنجره زیر بر روی دکمه Close کلیک کنید.

اجرا Workload بر روی سرور مقصد (۱۰.۳۰) با استفاده از Distribute Replay

برای استفاده از این بستر باید سه مرحله کار انجام داهیم:

۱- ابتدا باید فایل irf را در سرور کنترلر (۱۰.۱) بسازیم:

الف) در ابتدای کار باید با ابزار Profiler اقدام به ذخیره کردن یک فایل TRC نمود. این فایل در بر دارنده عملیاتی است که می‌خواهیم آن را به دفعات متعدد و با استفاده از Clientهای متعدد بر روی Target Server اجرا نماییم. برای اینکار می‌توان در زمان ساخت یک Trace (که بهتر است از نوع Trace Server Side باشد) در Profiler از یک Template آماده به نام TSQL_Replay استفاده نمود.البته شما هر Trace دیگری را نیز می‌توانید ایجاد کنید. این قالب تمام اطلاعات لازم را برای مراحل بعد در اختیار شما قرار می‌دهد.
ب) از آنجایی که سرور و یا سرورهای Client زبان مربوط به فایل trc را متوجه نمی‌شود، شما باید در سرور کنترلر (۱۰.۱) ، این فایل trc را به یک فایل irf تبدیل نمایید. به عبارت دیگر اقدام به ساخت فایلی به نام Intermediate file نماییم. پسوند این فایل irf می‌باشد. شکل زیر این فرآیند را نمایش می‌دهدبرای این کار از دستور زیر می توان استفاده نمود.(به عبارتی با کاربر ادمین که در دامین اکتیودایرکتوری تعریف کرده ایم (کاربری که به عنوان Account سرویس Distribute Replay معرفی شده است) وارد محیط Command ویندوز شده و دستور زیر را اجرا کنید):

فرمت دستور تبدیل trc به irf:

Dreplay preprocess -i “D:\Trace\TSQL_Replay.trc” -d “D:\Trace\ReplayFiles”

لازم به ذکر است که کاراکتر –i در حقیقت input_trace_file را مشخص می‌نماید و کاراکتر –d Controller_working_dir را یعنی مسیر فایل مقصد یعنی فایل irf را مشخص می‌کند.
بعد از اجرای این دستور فایل Intermediate file با نام ReplayEvents.irf و با پسوند irf در شاخه D:\ Trace\ReplayFiles ساخته خواهد شد.

تذکر: برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

https://docs.microsoft.com/en-us/sql/tools/distributed-replay/prepare-the-input-trace-data?view=sql-server-ver15

۲- اجرا فایل irf در سرور کنترلر (۱۰.۱):

در این فاز با استفاده از ابزار Administratoin Tool و با استفاده از فایل ساخته شده در مرحله قبل اقدام به تکثیر این فایل روی دستگاه های Client می‌نماییم. شکل زیر این فرآیند را نمایش می‌دهد:

برای اینکار می‌توان از دستور زیر استفاده نمود:

Dreplay replay -s GeneralDev -w “LoanDevelopment” -f 10 -d “D:\Trace\ReplayFiles” -o

در این دستور فایل Intermediate از شاخه مشخص شده با پارامتر –d بر روی Clientهای مشخص شده توسط پارامتر –w اجرا خواهد شد (به عبارتی به کمک پارامتر –w شما می‌توانید Client و یا Clientهای خود را مشخص کنید) و پارامتر –o الزام می‌کند که فایل نتیجه را در Result Directory بر روی هر Client ذخیره نماید. همچنین با استفاده از پارامتر –s می‌توان Target Server را معرفی نمود.

تذکر: برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید:

https://docs.microsoft.com/en-us/sql/tools/distributed-replay/replay-option-distributed-replay-administration-tool?view=sql-server-ver15

لازم به ذکر است که در فرمول فوق LoanDevelopment نام سرور Client ما می‌باشد.اگر چند تا Client داشته باشیم می‌توانیم بعد از نام Client اول یک ویرگول گذاشته و نام Client بعدی را ذکر می‌نماییم و الی آخر(تا شانزده عدد می‌توانیم Client تعریف کنیم).

۳- بررسی فایل‌های تولید شده

پس از اجرای دستورات فوق دستورات مورد نظر توسط هر یک از Clientها بر روی Target Server اجرا می‌شود و نتیجه اجرا، باز در فایلی با پسوند TRC بر روی Result Directory بر روی هر یک از دستگاه‌ها ذخیره می‌گردد. برای ارزیابی نتایج، می‌توان هر یک از فایل‌های تولید شده را بررسی نمود که در آن، زمان اجرای هر یک از دستورات به ازای هر یک از Client ها وجود دارد، همچنین می توان در زمان اجرا، با مانیتور کردن شاخص‌های کارایی در Performance Monitor در Target Server اقدام به بررسی شرایط در زمان اجرا نمود.

برای انجام این کار می‌توانید در Run بنویسید MMC و وارد فضای Microsoft Management Console شوید. در قسمت Add Remove Snap-In گزینه Performance Monitor را انتخاب کنید. سپس با زدن دکمه + می‌توانید Counter‌های دلخواه را اضافه کنید. از جمله مواردی که می‌توانید مورد بررسی دقیق قرار گیرد Counter‌های موجود در شاخه Buffer Manager از زیر مجموعه‌های SQL Server است.

با اجراهای متفاوت و کم و زیاد کردن تعداد Client‌ها در هر دور اجرا و احیانا تغییر تنظیمات موجود در فایل‌های Config می‌توان اثر اجرایی آن را بر شاخص‌های مهم سیستم شناسایی نمود و تنگاهای کاری را شناسایی نمود.

مقادیر این شاخص‌ها اطلاعات ارزشمندی در خصوص پایداری سیستم در شرایط پرفشار ارائه می‌نماید. فقط به عنوان چند مثال به تعریف برخی از این شاخص‌ها اشاره می‌کنم:

 

به یک مثال کاملا کاربردی و عملی دقت فرمایید:

راه اندازی محیط شبیه سازی بار عملیاتی واقعی در سه سرور

تنظیمات مربوط به سرور کنترلر با آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱۰.۱

تمام عملیات مربوط به کنترل عملیات را باید در سرور کنترلر(Controller) انجام دهیم، این تنظیمات عبارتند از :

الف) در سرور کنترلر ما باید ابتدا سرویس Distributed Replay Controller را نصب نماییم (عملیات نصب در بالا توضیح داده شد). به نام کامل این سرور که در شکل زیر آمده است، توجه فرمایید.

تذکر: لازم به ذکر است که اگر بخواهیم Controller و Client را روی یک دستگاه نصب کنیم باید هر دو سرویس یعنی Distributed Replay Controller و Distributed Replay Client را روی یک سرور نصب نماییم.

ب) تنظیمات مربوط به Computer Management درسرور کنترلر: در این قسمت باید کاربر و یا کاربران مورد نظر را به گروه Distributed COM Users اضافه نماییم. برای این کار ابتدا وارد محیط Computer Management شده (کلید پنجره کیبورد را فشار داده و کلمه Computer Management را وارد نمایید) و وارد System Tools شده و سپس وارد Local Users and Groups می‌شویم. بر روی فولدر Groups دابل کلیک نموده و در سمت راست بر روی گروه Distributed Com Users کلیک راست زده و گزینه Properties را می‌زنیم. در پنجره باز شده کاربری را که به عنوان Account روی این سرویس تنظیم کرده اید را اضافه می‌نمایید.

 

ج)تنظیمات مربوط به Local Security Policy درسرور کنترلر
وارد محیط Local Security Policy می‌شویم. گزینه Local Policies را باز کرده و سپس بر روی آیتم User Right Assignment کلیک می نماییم و سپس از سمت راست بر روی Allow Log on Locally کلیک راست نموده و گزینه Properties را کلیک می‌نماییم. در پنجره باز شده کاربری را که به عنون اکانت راه انداز سرویس Distribute Replay Controller تنظیم نموده‌ایم را به این قسمت اضافه می‌نماییم تذکر: سرور Client فرمت فایل Trc را نمی‌فهمد لذا شما باید ابتدا در سرور کنترلر در محیط DOS فایل Trc را به یک فایل قابل فهم برای Client تبدیل کنید یعنی ابتدا باید در سرور کنترلر فایل Trc را تبدیل به فایل irf کنیم. مطابق دستور زیرمی توانیم فایل trc را به فایل irf تبدیل کنیم(لازم به ذکر است که با نام کاربری که به سرویس ها دسترسی دارند وارد محیط داس می‌شویم):

Dreplay preprocess -i “D:\Trace\TSQL_Replay.trc” -d “D:\Trace\ReplayFiles”

سپس روی سرور کنترلر در محیط داس توسط دستور زیر فایل irf را اجرا می‌نماییم. همانطور که قبلا نیز گفته شد در دستور زیر نام GeneralDev در حقیت نام سرو Target Server ما به آی پی ۱۰.۳۰ بود، می باشد و نام LoanDevelopment در حقیقت نام Client می‌باشد(لازم به ذکر است که با نام کاربری که به سرویس‌ها دسترسی دارند وارد محیط داس می شویم).

Dreplay replay -s GeneralDev -w “LoanDevelopment” -f 10 -d “D:\Trace\ReplayFiles” -o

لازم به ذکر است که Syntax مربوط به پارامترهای دستور فوق را می توانیم از سایت مایکروسافت مشاهده نماییم.

https://docs.microsoft.com/en-us/sql/tools/distributed-replay/administration-tool-command-line-options-distributed-replay-utility?view=sql-server-ver15

د) تنظیمات مربوط به Component Services درسرور کنترلر
ابتدا وارد محیط Component Services می‌شویم. سپس وارد Computers و بعد از آن وارد My Computer می‌شویم. حال وارد DCOM Config می‌شویم و برروی گزینه DReplayController کلیک راست می‌نماییم.

تنظیمات مربوط به سرور Client با آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱۰.۲

دقت کنید که در سروری که به عنوان Client انتخاب شده است شما باید سرویس Distributed Replay Client را نصب کنید و همچنین شما باید هنگام نصب سرویس Distributed Replay Client ، نام سرور کنترلر را به طور کامل یعنی همراه با نام دامنه وارد نماییم (مثلا ShetabDevelopment.bmi.net).

چگونه می‌توانیم مطمئن شویم که سرور Client (10.2) ، آیا می‌تواند سرور کنترلر (۱۰.۱) را می‌بیند یا خیر؟

کافیست ما در سرور ۱۰.۱بیاییم سرویس Distributed Replay Client را متوقف کنیم به عبارتی روی سرویس Distributed Replay Client کلیک راست کرده و گزینه Stop را بزنید و سپس تمام لاگ فایل‌های آن را از فولدر لاگ (Log)، محل نصب این سرویس مطابق شکل زیر پاک کنیدحال سرویس SQL Server Distributed Replay Client را Start کنید.بلافاصله با start کردن این سرویس، یک فایل لاگ بلافاصله در فولدر Log ایجاد می‌شود. حال چنانچه به درون این فایل لاگ نگاهی بیندازید، در آخرین خط این فایل، آیا نام سرور کنترلر یعنی ۱۰.۱ وجود دارد یا خیر، اگر وجود داشت یعنی اینکه سرور ۱۰.۲ داره سرور ۱۰.۱ رو میبیند.پس از باز کردن فایل لاگ در خط آخر شما نام کامل کنترلر را خواهید دید و این به این معناست که سرور Client ما سرور Controller را می‌بیند.حال چنانچه بخواهیم ببینم که آیا سرور کنترلر (۱۰.۱) ما می تواند، سرور Client (10.2) ما را ببیند یا خیر؟

کافیست وارد سرور کنترلر (۱۰.۱) شده و سپس با Account ای که سرویس Distributed Replay Controller را بالا آورده است وارد محیط Dos شویم. حال مطابق شکل زیر دستور dreplay status را وارد نموده و اینتر را بزنید. در این صورت نام سرور Client (10.2) را خواهید دید.لازم به ذکراست که روش‌های مختلفی برای دیدن نام کامپیوتر و یا سرور وجود دارد. به طور مثال کافیست کلید windows Key و کلید Pause Break را همزمان بفشارید و یا اینکه در محیط Dos از دستور Hostname استفاده کنید.

تذکر: اگر می‌خواهید دقیقا مسیر فایل لاگ در سرور کلاینت (۱۰.۲) را پیدا کنید کافیست روی سرویس Distribute Replay Client کلیک راست کرده و گزینه Properties را کلیک کنید. در این صورت، پنجره ظاهر شده در تب General، از قسمت Path to executable ، مسیر فایل لاگ را کپی و آن را در پنجره Run انداخته و دکمه OK را بزنید تا به مسیر فایل لاگ برویدلازم به ذکر است که می‌توانیم تست فوق را به کمک دستور Dreplay Status ، در محیط داس نیز انجام دهیم. همچنین برای تست اینکه آیا سرور کنترلر ۱۰.۱ می تواند سرور Client یعنی ۱۰.۲ را ببیند نیز در محیط داس می‌توانیم دستور Dreplay status را اجرا نماییم.

تذکر مهم: چنانچه هنگام نصب سرویس Distributed Replay Client ، شما فراموش کردید که نام سرور کنترلر را وارد نمایید ، در این صورت می‌توانید بعد از نصب این سرویس، وارد مسیر C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\150\Tools\DReplayClient شده و فایل DReplayClient.Config را باز نموده و بین دو تگ Controller، نام کامل سرور کنترلر را وارد نمایید. البته همانطور که قبلا به آن اشاره شد برای بدست آوردن مسیر این فایل Config کافیست شما پنجره مربوط به سرویس‌ها را آورده و سپس بر روی سرویس SQL Server Distributed Replay Client دابل کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده از قسمت Path to executable شما می‌توانید مسیر فایل Config را کپی و در پنجره Run انداخته و کلید ok را بزنید تا وارد مسیر مورد نظر شوید. به شکل زیر دقت فرمایید

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۳ / ۵. از مجموع ۱

اولین نفر باش

title sign
دانلود مقاله
چگونگی نصب و پیکربندی سرویس SQL Server Distributed Replay
فرمت PDF
28 صفحه
حجم 2 مگابایت
دانلود مقاله
title sign
معرفی نویسنده
غلامحسین عبادی
مقالات
13 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
غلامحسین عبادی

غلامحسین عبادی هستم، سوابق حرفه‌ای من به شرح ذیل است: ۱- ۸ سال سابقه کار به عنوان برنامه نویس در شرکت خودرو سازی سایپا، ۲- ۱۱ سال سابقه کاری در شرکت ایران خودرو به عنوان رئیس برنامه‌های کاربردی و ۴ سال آخر مسئول دیتابیس، ۳- ۴ سال سابقه DBA در شرکت داده ورزی سداد، ۴- دارای مدرک MCSD مایکروسافت از کشور امارات، ۵- دارای مقالات متعدد در ماهنامه تجارات الکترونیک ۶- بیش از یک سال سابقه DBA در شرکت خدمات رایانه‌ای امید، ۷- مدرسی SQL Server در برخی سازمان‌های دولتی ۸- ۱۶ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ۹- مولف کتاب‌های متعدد در حوزه برنامه نویسی و SQL Server

پروفایل نویسنده
title sign
معرفی محصول
title sign
دیدگاه کاربران

  • سلام یک سوال دارم. تو sql 2019 مشکلی دارم که dreplay.exe نیست . در صورتی که کامل نصب کردم. کسی می تونه راهنمایی کنه درباره distibuted replay تو نسخه ۲۰۱۹؟

  • سلام خدمت دوست و همکار عزیزم آقای عبادی عزیز
   تلاش شما در عرصه دانش دیتابیس سر لوحه امور خود قرار خواهم داد.
   امیدوارم همچنان در عرصه های پیشرفت برقرار و موفق باشید.عباس صلاحی از مهرکام پارس.

  • سلام خدمت دوست و همکار عزیزم آقای عبادی عزیز
   تلاش شما در عرصه دانش دیتابیس سر لوحه امور خود قرار خواهم داد.
   امیدوارم همچنان در عرصه های پیشرفت برقرار و موفق باشید.عباس صلاحی از مهرکام پارس.

  • عرض سلام و احترام خدمت استاد عبادی
   باتشکر از مقاله مفید و کاربردی شما

  • عرض سلام و احترام خدمت استاد عبادی
   باتشکر از مقاله مفید و کاربردی شما

  • استاد عبادی عزیز
   بسیار عالی بود فقط یک سوال آیا این وضعیت در مواقعی که ماشین لودبلنسر داریم هم بازم کاربرددارد یا خیر
   چون بیشتر مراکز داده بانکها از دستگاههای لود بلنسر استفاده میکنند و با پیاده سازی HA خود دستگاه بار را بروی سرورها تقسیم میکند
   ممنون بازم از مقاله پر محتوا و عالیتون

  • استاد عبادی عزیز
   بسیار عالی بود فقط یک سوال آیا این وضعیت در مواقعی که ماشین لودبلنسر داریم هم بازم کاربرددارد یا خیر
   چون بیشتر مراکز داده بانکها از دستگاههای لود بلنسر استفاده میکنند و با پیاده سازی HA خود دستگاه بار را بروی سرورها تقسیم میکند
   ممنون بازم از مقاله پر محتوا و عالیتون

  • با سلام حضور محترم استاد گرانقدر
   ممنون از مقاله آموزنده تون
   بسیار روان و جذاب و کاربردی
   خدا قوت و با آرزوی موفقت برای شما
   ارادتمند رشیدی

  • با سلام حضور محترم استاد گرانقدر
   ممنون از مقاله آموزنده تون
   بسیار روان و جذاب و کاربردی
   خدا قوت و با آرزوی موفقت برای شما
   ارادتمند رشیدی

  • سلام
   سپاس از اشتراک گذاری مطالب مفید.

 • 1
 • 2
هر روز یک ایمیل، هر روز یک درس
آموزش SQL Server بصورت رایگان
همین حالا فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود رایگان جلسه اول
نیک آموز علاوه بر آموزش، پروژه‌های بزرگ در حوزه هوش تجاری و دیتا انجام می‌دهد.
close-link
وبینار رایگان SQL Server؛ مسیری به سوی فرصت‌های شغلی بی‌شمار       پنج‌شنبه 30 فرودین ساعت 15
ثبت نام رایگان
close-image