داشبورد مدیریت پروژه چیست و چه مزایای دارد؟

داشبورد مدیریت پروژه چیست و چه مزایای دارد؟

نوشته شده توسط: تیم فنی نیک آموز
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸
آخرین بروزرسانی: ۰۱ آبان ۱۴۰۱
زمان مطالعه: 10 دقیقه
۲
(۱)

مقدمه

داشتن یک دید جامع از وضعیت فعلی شرکت یا کسب‌وکارتان می‌تواند به شما در مشخص‌کردن استراتژی‌های آینده کمک کند. مدیران همواره به دنبال راه‌هایی هستند تا به چنین دید بصری و جامعی دست پیدا کنند. یکی از بهترین و مناسب‌ترین راه‌ها برای داشتن دید بصری نسبت به آمار و ارقام شرکت، استفاده از داشبوردهای مدیریتی است. ما در این مقاله قصد داریم تا نکات بسیار مهمی را در خصوص داشبوردهای مدیریتی بیان کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم که داشبورد مدیریتی چیست؟

داشبورد مدیریت پروژه چیست؟

داشبورد مدیریتی یا داشبورد مدیریت پروژه یک نرم‌افزار جامع مدیریتی است که می‌تواند اطلاعات، نمودارها، آمارها و داده‌های بسیار مهمی را در خصوص یک پروژه یا استراتژی با شاخص‌های کلیدی عملکرد یا KPI ترکیب کرده و به کاربران ارائه ‌کند. ازاین‌رو، می‌توان گفت افرادی که معنی داشبوردهای مدیریتی را درک کرده‌اند و از انواع داشبوردهای مدیریتی موجود در بازار استفاده می‌کنند، می‌توانند به‌سرعت بهره‌وری عملکرد پروژه خود را افزایش دهند.

اما دلیل استفاده از داشبورد مدیریتی چیست؟ باید گفت که داشبوردهای مدیریتی برای بخش‌هایی مناسب است که به دنبال نظارت بر پروژه‌ها، استراتژی‌ها، کمپین‌ها، روندهای حال یا گذشته و غیره شرکت هستند و می‌خواهند به نحوی باعث هوشمندتر شدن سازمان‌ها یا شرکت‌ها شوند. داشبورد مدیریتی یک نرم‌افزار بسیار کاربردی است که به دلیل دسترسی بسیار ساده، انعطاف‌پذیری بالا و قابلیت استفاده توسط افراد مختلف، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۲ / ۵. از مجموع ۱

اولین نفر باش

title sign
معرفی نویسنده
تیم فنی نیک آموز
مقالات
288 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
تیم فنی نیک آموز
پروفایل نویسنده
title sign
دیدگاه کاربران

الکامپ ۲۷ با خبرهای هیجان انگیز در راه است | تنها چند روز تا شروع جشنواره 
از شروع جشنواره با خبر شو
close-image