نقش داشبورد در پروژه‌های هوش تجاری

۴.۱
(۸)

 

داشبورد در پروژه‌های هوش تجاری یک ابزار مدیریتی است که به شما کمک می‌کند تا اطلاعات و داده‌های مختلف را در یک جا گردآوری کرده و آن‌ها را به صورت چشمگیر و قابل فهم برای دسترسی سریع و موثر بهترین تصمیم‌ها را بگیرید. با استفاده از داشبورد، می‌توانید به راحتی پیشرفت خود را نظارت کنید، مشکلات را شناسایی کنید و پیش‌بینی‌های دقیق‌تری از عملکرد و کسب و کار خود داشته باشید.

 

گزارش چیست؟

داشبورد  یک نمای کلی و خلاصه‌ای از اطلاعات را به کاربران نمایش می دهد و تحت عنوان یک صفحه‌ی وب یا برنامه‌ای تحت ویندوز شناخته می‌شود. داشبوردها اغلب شامل نمودارها، جداول و عناصر دیگری هستند که از آن‌ها برای نمایش وضعیت پروژه، کسب و کار، سازمان و … استفاده می‌شود.

گزارش به عنوان یک مستند یا نمایشگر اطلاعات به صورت جامع و دقیق برای کاربران تهیه می‌شود. به طور کلی، گزارش شامل اطلاعاتی است که از منابع مختلفی جمع‌آوری شده‌اند و به صورت یک پرونده‌ی الکترونیکی یا چاپی ارائه می‌شود. گزارش به عنوان یک ابزار برای تحلیل و نمایش داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنابراین، تفاوت اصلی بین داشبورد و گزارش این است که داشبورد بیشتر معمولاً برای نمایش خلاصه‌ای از اطلاعات در زمان واقعی و برای کاربرانی که به سرعت به اطلاعات نیاز دارند، طراحی شده است، در حالی که گزارش برای تحلیل و درک بیشتر از اطلاعات و براساس داده‌های جمع‌آوری شده در مدت زمان مشخص تهیه می‌شود.

ابزارهای مورد استفاده برای داشبورد سازی در پروژه‌های هوش تجاری

 

۱- اکسل

۲- Power BI Desktop (پاور بی آی)

۳- Power BI Report Builder

۴- Power BI Report Server

یک بستر هوش تجاری و مدیریت اطلاعات کسب و کار است که ابزارهایی برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل، تجسم و به اشتراک گذاری داده‌ها برای کاربران غیر فنی کسب و کار فراهم می‌کند. Power BI می‌تواند به اتصال مجموعه داده‌های متفاوت، تبدیل و تمیز سازی داده‌ها و رسیدن به یک مدل داده کمک کند. همچنین Power BI نمودارهایی را برای ارائه تصویری داده‌ها ایجاد نماید. همه این موارد را می‌توان با سایر کاربران Power BI در سازمان به اشتراک گذاشت.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۴.۱ / ۵. از مجموع ۸

اولین نفر باش

title sign
برچسب ها
title sign
دانلود ویدئو
نقش داشبورد در پروژه‌های هوش تجاری
فرمت MP4
زمان ویدئو 13 دقیقه
حجم 80 مگابایت
دانلود ویدئو
title sign
معرفی نویسنده
مقالات
31 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
65 دوره توسط این نویسنده

مسعود طاهری مدرس و مشاور ارشد SQL Server & BI ،  مدیر فنی پروژه‌های هوش تجاری (بیمه سامان، اوقاف، جین وست، هلدینگ ماهان و...) ، مدرس دوره‌هــای SQL Server و هوش‌تجاری در شرکت نیک‌آموز و نویسنده کتاب PolyBase در SQL Server

title sign
معرفی محصول
title sign
ویدیوهای مرتبط
مسیر اجرای پروژه هوش تجاری
۱۳ شهریور
۱۸ اردیبهشت
نقش ETL در هوش تجاری
۱۱ اردیبهشت

نقش ETL در هوش تجاری

8 دقیقه
10 مگابایت
title sign
دیدگاه کاربران

الکامپ ۲۷ با خبرهای هیجان انگیز در راه است | تنها چند روز تا شروع جشنواره 
از شروع جشنواره با خبر شو
close-image