آموزش تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس و بازگردانی فایل Backupدر SQL Server

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس و بازگردانی فایل Backupدر SQL Server

نوشته شده توسط: تیم فنی نیک آموز
تاریخ انتشار: ۰۴ شهریور ۱۴۰۰
آخرین بروزرسانی: ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
زمان مطالعه: 14 دقیقه
۳
(۲)

مقدمه

امروزه وارد هر شرکت یا سازمانی شوید خواهید دید مهم‌ترین دارایی اطلاعات مشتریان و داده هستند که بنا به هردلیلی ممکن است دیتابیس آن سازمان آسیب ببینید و از این جهت تهیه Backup از دیتابیس الزامی است. و اکثر سازمان‌ ها یک متخصص دیتابیس برای حفظ و نگهداری از دیتابیس را استخدام می‌ کنند تا قبل از رخ داد یک مشکلی کارشناس دیتابیس سریع ‌تر وارد عمل شده و اقدامات لازم را انجام دهد.

دوره نگهداری از بانک های اطلاعاتی نیک آموز

نحوه تهیه Backup از دیتابیس در SQL Server

برای اینکه از دیتابیس خود Backup تهیه کنید به مراحلی که در ادامه آمده است انجام بدید. نرم افزار SQL Server management Studio را باز کنید در قسمت Object Explorer وارد بخش Database شوید و بر روی دیتابیس مورد نظر کلیک راست کرده و از منوی Task گزینه Backup را انتخاب کنید.زمانی که گزینه Backup را انتخاب کردید یک صفحه Back up Database باز می‌ شود سمت راست همین صفحه بخش General به بخش Backup Type مراجعه کرده و مشخص کنید چه نوع Backup را می‌ خواهید از دیتابیس خود تهیه کنید. در تصویر زیر ما نوع Backup را از نوع Full را انتخاب کردیم.زمانی که روی گزینه Remove کلیک می ‌کنید آدرس مسیر قبلی حذف می ‌شود. توجه داشته باشید آدرس مسیر صرفاً از این قسمت حذف می ‌شود و با کلیک بر روی گزینه Add یک صفحه دیالوگ باز می‌ شود بنام «select backup destination» و در بخش destination on disk و در بخش File name مسیری که می‌ خواهید فایل Backup ذخیره و نگهداری شود مشخص کرده و یک نام برای فایل خود مشخص کنید و OK را می ‌زنیددرصورتی‌که فرایند Backup با موفقیت انجام شود صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

الزامات برای بازیابی فایل Backup

برای Restore کردن یک دیتابیس ما نیاز به یک فایل Backup از دیتابیسی که از قبل تهیه کردیم داریم. در ادامه همین مطلب شما با نحوه Restore کردن دیتابیس به‌صورت ویزاردی (Wizard) آشنا خواهید شد.

روش بازیابی Backup دیتابیس در SQL Server به روش ویزاردی (wizard)

در محیط «SSMS» روی «Database» راست کلیک کرده و گزینه «Restore Database» را انتخاب می ‌کنید، یک پنجره مربوط به Restore Database باز می ‌شود در قسمت راست صفحه گزینه «Device» را انتخاب کرده و کنار همین گزینه سه‌نقطه را مشاهده می ‌کنید روی آن کلیک کرده صفحه مربوط به «Select Backup Device» گزینه «Add» را کلیک کرده و از مسیر که فایل Backup مربوط به دیتابیس که قصد را Restore کردن آن را دارید از مسیر که فایل را در آنجا قرار دادید انتخاب کنید. شما می ‌توانید در صفحه مربوط به Restore Database بخش Destination تو قسمت Database نام دلخواه بنویسید و در نهایت دکمه ok را بزنید و دیتابیس با نامی در این بخش وارد کردید Restore و ایجاد شود. در ادامه همه مراحلی که به‌صورت متن بیان شد به‌صورت تصویر هم در ادامه آمده است با استفاده از مراحلی که بالا گفته شد که به صورتی متنی و تصویری توانستیم Backup دیتابیس AdventureWork2017 را Restore کنیم.

نتیجه‌ گیری

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع Backup در SQL Server و همچنین نحوه بازیابی و تکنیک ‌های مربوط به Restore کردن دیتابیس، می‌ توانید به محصولی که در نیک ‌آموز وجود دارد با نام «دوره آموزشی نگهداری از بانک اطلاعاتی در SQL Server» مراجعه کرده و اطلاعات و دانش خود را در این‌ خصوص افزایش دهید.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۳ / ۵. از مجموع ۲

اولین نفر باش

title sign
دانلود مقاله
آموزش تهیه نسخه پشتیبان از دیتابیس و بازگردانی فایل Backupدر SQL Server
فرمت PDF
5 صفحه
حجم 1 مگابایت
دانلود مقاله
title sign
معرفی نویسنده
تیم فنی نیک آموز
مقالات
288 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
تیم فنی نیک آموز
پروفایل نویسنده
title sign
دیدگاه کاربران

هر روز یک ایمیل، هر روز یک درس
آموزش SQL Server بصورت رایگان
همین حالا فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود رایگان جلسه اول
نیک آموز علاوه بر آموزش، پروژه‌های بزرگ در حوزه هوش تجاری و دیتا انجام می‌دهد.
close-link
الکامپ ۲۷ با خبرهای هیجان انگیز در راه است | تنها چند روز تا شروع جشنواره 
از شروع جشنواره با خبر شو
close-image