Vmware vrealize چیست؟ و چه قابلیت‌هایی دارد؟

Vmware vrealize چیست؟ و چه قابلیت‌هایی دارد؟

نوشته شده توسط: تیم فنی نیک‌آموز
تاریخ انتشار: ۰۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین بروزرسانی: ۲۱ مهر ۱۴۰۱
زمان مطالعه: 5 دقیقه
۰
(۰)

همان‌طور که روزبه‌روز دانش و فناوری و تکنولوژی درحال‌توسعه و پیشرفت است، نیازهای کسب‌وکارها و مدیران به برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مدیریتی و عملیاتی که توانایی آنالیز و گردآوری اطلاعات و زیرساخت‌ها را داشته باشد، لحظه‌به‌لحظه بیشتر می‌شود. با اینکه شاید هنوز مدیران زیادی به‌صورت دقیق آشنایی با برنامه‌های مدیریتی ندارند و برای مثال نمی‌دانند که Vmware vrealize چیست، اما برخی دیگر با کمک چنین پلتفرم‌هایی در حال ارتقا و بهبود کسب‌وکارهای خودشان هستند.

نرم‌افزارهای عملیاتی قدیمی دیگر توانایی آن را ندارند که با زیرساخت‌ها ابرهای مجازی ناهمگن به‌روز، هماهنگ شده و الزامات آن‌ها را برآورده کنند. ازاین‌رو باید از پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهایی جدیدتری مانند Vmware vrealize استفاده کرد. ما در ادامه قصد داریم تا در خصوص این نرم‌افزار مهم و کاربردی برای تمامی کسب‌وکارها بیشتر صحبت کنیم و ببینیم که Vmware vrealize چیست و چه کاربردها و مزایای با خود به همراه خواهد داشت.

Vmware vrealize چیست؟

Vmware vrealize در اصل یک راه‌حل نرم‌افزاری قابل‌اعتماد و اثبات شده است که به مدیران فناوری اطلاعات این امکان را می‌دهد که به کمک ابزارهای لازم برای مدیریت فرایندهای عملیاتی در محیط‌های مجازی، فیزیکی، ابری و … فعالیت کنند. Vmware vrealize که همچنین می‌توان آن را با نام vROps نیز شناخت، امکان مستقر شدن به کمک خوشه مدیریتی را داشته و بسته به نوع سیستم منحصربه‌فرد شرکت‌ها، می‌تواند قابلیت تنظیم شدن را داشته باشد.

به کمک این مجموعه این امکان برای کسب‌وکارها و مدیران ایجاد شده است تا محیط سازمانی خودشان را بهتر و کارآمدتر مدیریت و سازماندهی کنند. اگر بخواهیم در خصوص اینکه Vmware vrealize چیست و چه کمکی به کسب‌وکارها می‌کند بیشتر صحبت کنیم، باید اشاره داشت که این محصول امکان اجرای گردشکار ثابت را در عین حفظ بالاترین سطوح بهره‌وری و سودآوری ارائه خواهد کرد.

Vmware vrealize می‌تواند داده‌ها از اکوسیستم شما جمع‌آوری کرده، سیاست‌های پروتکل از پیش تعیین شده را آغاز کرده و کارایی و بهره‌وری عملیاتی را افزایش دهد. همچنین به کمک این سیستم امکان ایجاد داشبوردهایی مدیریتی و سایر داشبوردهای موردنیاز سازمانی وجود دارد. این داشبوردها داده‌های بصری و اطلاعاتی را مصورسازی کرده و برای درک بهتر در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

Vrops monitoring چیست؟

در قسمت قبل به این نکته اشاره کردیم که با استفاده از Vrops امکان ایجاد داشبوردهای مختلف برای ارائه اطلاعات وجود دارد. حال شاید بهتر بتوان به سؤال Vrops monitoring چیست پاسخ داد. منظور از این عبارت، نمایش دادن اطلاعاتی است که توسط Vrops جمع‌آوری، آنالیز و سپس مصورسازی شده است. به کمک این قابلیت امکان دریافت بینشی عمیق‌تر نسبت به نحوه عملکرد سازمان‌ها وجود داشته و می‌تواند به سیستم نظارتی، کمک شایانی کند.

از سوی دیگر به کمک Vrops monitoring امکان مشاهده مشکلات احتمالی و خطراتی ناشی از خرابی و یا استفاده بیش از حد از منابع وجود دارد؛ ازاین‌رو کمک‌گرفتن از چنین سیستمی می‌تواند ضریب اطمینان عملکردی را در کسب‌وکارها افزایش داده و به مدیران این اطمینان را بدهد که از منابع خود، نهایت استفاده را خواهند برد.

مزایای استفاده از Vmware vrealize چیست؟

حال که با سیستم Vmware vrealize بیش‌ازپیش آشنا شده‌اید، شاید تا حدودی متوجه شده باشید که دلیل محبوبیت بیش از اندازه Vmware vrealize چیست. مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فردی که این سیستم در اختیار واحدهای عملیاتی و مدیران مختلف قرار می‌دهد، باعث شده است تا استفاده از این محصول رونق بسیار زیادی پیدا کند و افراد زیادی در سراسر جهان خواهان بهره‌مندی از آن باشند.

از مهم‌ترین مزایایی که Vmware vrealize در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شفافیت:

شما این امکان را خواهید داشت تا نمای کاملی و دیدی جامع از زیرساخت‌ها و برنامه‌های کاربردی خودتان را در زمان واقعی داشته باشید.

انجام پروتکل‌ها:

به کمک این سیستم، تمامی خط‌مشی‌ها و پروتکل‌های از پیش تعیین شده به‌صورت دقیق و منظم برای انطباق کامل در تمامی زمان‌ها، حفظ خواهند شد.

اتوماسیون:

امکان اصلاح و تغییر به‌صورت پویا و شناسایی عملکردهای بالقوه که امکان افزایش بهره‌وری را ایجاد می‌کنند، وجود داشته و می‌توان در خصوص مسائل معماری و ظرفیتی بینشی عمیق کسب کرد.

یکپارچه‌سازی:

یکی دیگر از مزایای Vmware vrealize قابلیت یکپارچه‌سازی این محصول است که امکان تعامل با سایر سیستم‌های مدیریت شخص ثالث مانند SAP یا Windows را خواهد داشت.

ویژگی‌های نظارتی Vmware vrealize چیست؟

باید اشاره کرد که Vmware vrealize همچنین به‌عنوان یک ابزار عالی برای نظارت آن هم به‌صورت خودکار است که ویژگی‌های بسیار زیادی را با خود به ارمغان خواهد آورد. همین امر موجب شده است تا استفاده از چنین سیستم نظارتی در میان مدیران و کسب‌وکارها رونق دوچندانی پیدا کند و بتواند باعث افزایش بهره‌وری و تسریع در امور نظارتی و عملیاتی شود.

اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا بدانید که ویژگی‌های نظارتی Vmware vrealize چیست، ما در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 قابلیت خودکارسازی

شما این قابلیت را خواهید داشت تا هرگونه هشداری را که از پیش تعریف کرده‌اید را سریعاً خودکار کنید. برای مثال می‌توان اضافه‌کردن cpu بیشتر، خاموش‌کردن VM،تعریف مجدد میزبان و … را به‌عنوان هشدارهای خودکار، تعریف کنید.

قابلیت پیش‌بینی آینده

شما به کمک این محصول می‌توانید به‌سادگی قبل از وقوع و یا رخ‌دادن هر اتفاقی در محیط کار خود، از نتیجه آن باخبر شوید. برای مثال شاید شما می‌خواهید در ماه آینده ۱۰۰ عدد VM جدید به سیستم خود اضافه کنید. ازاین‌رو باید بدانید که آیا خوشه شما می‌تواند از آن‌ها پشتیبانی کند یا خیر، آیا نیاز است تا CPU، حافظه و یا هارددیسک خودتان را ارتقا دهید یا خیر؟ و … .

 امکان ایجاد داشبوردهای قدرتمند

شاید کمتر محصولی در خصوص ایجاد داشبوردهای نظارتی و یا مدیریت، بتواند پابه‌پای Vmware vrealize رقابت کند. این نرم‌افزار داشبوردهای بسیار حرفه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به‌تمامی ابزارهای موردنیاز خود دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنند.

امکان ایجاد معیارهای سفارشی

شما به کمک این نرم‌افزار شانس این را دارید تا معیارها و خصوصیات خود را با استفاده از فرمول‌ها و منطق‌های یک متریک جدید، ایجاد کرده و آن را به‌نوعی سفارشی‌سازی کنید.

قابلیت انطباق

یکی دیگر از مزایا و ویژگی‌های فوق‌العاده Vmware vrealize این است که امکان انطباق با آخرین استانداردهای روز دنیا مانند HIPA، PCI، DISA و … وجود خواهد داشت.

نتیجه‌گیری

Vmware vrealize یک محصول نظارتی و مدیریتی بسیار قدرتمند و کاربردی است که می‌تواند باعث نظارت کامل بر سیستم شود. اگر می‌خواهید بدانید که Vmware vrealize چیست، باید به ویژگی‌ها و مزایای این محصول رجوع کنید. تا متوجه کاربردی بودن هرچه بیشتر آن در کسب‌وکارهای روز دنیا شوید. این نرم‌افزار امکان مشاهده، انطباق، سفارشی‌سازی و … را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و می‌تواند اطلاعات مختلف سیستم را دریافت کرده و پس از آنالیز و بررسی، به نمایش بگذارد.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۰ / ۵. از مجموع ۰

اولین نفر باش

title sign
دانلود مقاله
Vmware vrealize چیست؟ و چه قابلیت‌هایی دارد؟
فرمت PDF
6 صفحه
حجم 1 مگابایت
دانلود مقاله
title sign
معرفی نویسنده
تیم فنی نیک آموز
مقالات
281 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
تیم فنی نیک آموز
پروفایل نویسنده
title sign
معرفی محصول
title sign
دیدگاه کاربران