اجرای اسکریپت پایتون در Power BI

۴.۲
(۶)

پایتون در Power BI به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی داده‌های خود را پیش‌پردازش کنید، الگوریتم‌های پیچیده را اجرا نمایید و نتایج تجزیه و تحلیل خود را به‌صورت گرافیکی نمایش دهید. همچنین، با استفاده از کتابخانه‌های مختلف پایتون، می‌توانید تحلیل‌های پیشرفته‌تری مانند تحلیل متن، تحلیل تصویر و یادگیری ماشین را در Power BI انجام دهید. در این ویدئو قصد داریم شما را با روش اجرای اسکریپت پایتون در نرم‌افزار Power BI آشنا نماییم.

دوره آموزشی Power BI نیک آموز

گام های ساخت پایتون در Power BI

در طی روند اجرای اسکریپت پایتون در پاور بی آی قصد داریم یک اسکریپت فرضی در پایتون را در Power BI به اجرا دربیاوریم. توجه داشته باشید که Power BI دارای Engine نیست و باید از Engine پایتون استفاده کند. گام‌های اجرای این عمل عبارتند از:

  1. نصب پایتون
  2. نصب پکیج
  3. تنظیم محل نصب پایتون در پاور بی آی
  4. اجرای اسکریپت پایتون در پاور بی آی
  5. تست اجرای اسکریپت توسط پایتون

نصب پایتون

پیش از اجرای پایتون در Power BI لازم است ابتدا آن را نصب کنیم. در اولین مرحله نصب، باتوجه به نسخه سیستم خود، برنامه آن را از سایت پایتون دانلود و نصب می‌کنیم. توجه داشته باشید که درحال نصب، حتماً گزینه PATH to … Python Add را بزنید؛ اما این امکان وجود دارد که پس از نصب نیز این تغییر را ایجاد نماییم.

نصب پکیج پایتون

در ادامه نصب پایتون، لازم است تا دو پکیج pandas و matplotlip حتماً نصب گردد. سپس در Power BI تنظیم کنیم که محل نصب python Engine کجا است. پس از این کار، Power BI با دیدن یک اسکریپت پایتون متوجه می‌شود که Engine را از کجا بخواند.

در ادامه نصب پایتون در Power BI، اسکریپت پایتون را اجرا می‌کنیم و نتیجه را می‌بینیم. سپس به‌سراغ دستور pip می‌رویم و آن را بررسی می‌کنیم. (دستور pip دستوری است که با کمک آن، می‌توان پکیج‌های پایتون را نصب کرد) و بررسی می‌کنیم که پایتون به Variable Environment اضافه شده است یا نه؟

تنظیم محل نصب پایتون در پاور بی آی

 برای نصب پکیج pandas از دستور pandas install pip و برای نصب matplotlib از دستور matplotlib install pip استفاده می‌کنیم (این متن‌ها را را در cmd اجرا می‌کنیم.)

اجرای اسکریپت پایتون در power BI

در power BI در قسمت فایل و settings and options و options اجرا می‌کنیم. سپس scripting python و در ادامه، آدرسی که پایتون را نصب کرده‌ایم را مشخص می‌کنیم. توجه داشته باشید اگر از پکیج‌هایی مانند conda ana استفاده کرده باشید، می‌شود آن آیدی را  مشخص کرد.

تست اجرای اسکریپت توسط پایتون

برای تست اجرای اسکریپت توسط در Power BI از یک اسکریپت استفاده می‌کنیم. در bi power از گزینه data get استفاده می‌کنیم و به کمک script python، اطلاعات را وارد این بخش می‌کنیم؛ بدین صورت که python engine را فراخوانی و با کمک آن اجرا می‌کند. 

 محدودیت های پایتون در Power BI

  1. حتماً باید از دیتا فریم پانداس استفاده کنید.
  2. اجرا کمتر از ۳۰ دقیقه باشد.
  3. عدم استفاده از اسکریپت‌های تعاملی
  4. عدم استفاده از جداول تو در تو
  5. عدم استفاده از مسیرهای نسبی

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۴.۲ / ۵. از مجموع ۶

اولین نفر باش

title sign
برچسب ها
title sign
دانلود ویدئو
اجرای اسکریپت پایتون در Power BI
فرمت MP4
زمان ویدئو 13 دقیقه
حجم 130 مگابایت
دانلود ویدئو
title sign
معرفی نویسنده
مقالات
1 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
title sign
معرفی محصول
title sign
ویدیوهای مرتبط
title sign
دیدگاه کاربران

ثبت‌نام دوره‌های آنلاین تابستانه نیک‌آموز شروع شد 🏄
مشاهده سرفصل و رزرو رایگان
close-image