آموزش magic method در پایتون

۵
(۵)

Magic Method در پایتون یکسری متد از پیش تعریف شده هستند که برای تسهیل و توسعه بهتر، به ما کمک می‌کنند. احتمالاً برخی از آن‌ها به گوش شما نخورده باشد و یا موارد استفاده از آن‌ها را ندانید؛ چراکه این متدها در نیازهای خاصی خود را نشان می‌دهند و در شرایط نرمال و کدنویسی نرمال، شاید با آن‌ها زیاد درگیر نشوید و صرفاً زمانی که قصد داریم کد را آپدیت کنیم و یا متد بهتر و حرفه‌ای‌تر بنویسیم، نیاز است که با آن‌ها کار کنیم. در این ویدئو، به بررسی این متدها می‌پردازیم.

دوره آموزش پایتون – Jet Start نیک آموز

Magic Method در پایتون چیست؟

Magic Method ها در پایتون، گونه‌های خاصی از متدها هستند که شروع و پایان آن‌ها Double Underscore قرار داده شده است و به واسطه آن‌ها، نحوه برخورد و رفتار اشیای یک کلاس در شرایط مختلف تعریف می‌شود. به‌عنوان مثال، __init__ و  __str__ دو Magic Method محسوب می‌شوند. علت نامگذاری آن‌ها به نام Magic این است که این متدها، به‌طور ضمنی توسط مفسر پایتون و در پاسخ به عملیات خاصی برروی اشیا، فراخوانی می‌شوند. اساساً با بکارگیری مجیک متد در پایتون، مزایایی همچون سفارشی‌سازی رفتار اشیا و بهبود خوانایی کد فراهم می‌شود و شما می‌توانید از انعطاف‌پذیری مربوط به ویژگی‌های شی گرایی زبان پایتون بهره ببرید.

 

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۵ / ۵. از مجموع ۵

اولین نفر باش

title sign
برچسب ها
title sign
دانلود ویدئو
آموزش magic method در پایتون
فرمت MP4
زمان ویدئو 13 دقیقه
حجم 43 مگابایت
دانلود ویدئو
title sign
معرفی نویسنده
مقالات
0 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
1 دوره توسط این نویسنده

CTO  و مدیر فنی شرکت eentrans و همچنین مشاور ارشد امنیت شبکه و  کارشناس ارشد زیر ساخت دیتاسنتر، Enginer Cloud / Enginer Devops .

از جمله فعالیت های او می توان به طراحی و پیاده سازی CD/CI مبتنی بر gitlab پیاده سازی زیر ساخت ذخیره سازی Ceph، پیاده سازی زیر ساخت Siem مبتنی بر Splunk تدریس Splunk تدرس دوره Associate Certified Docker، طراحی پیاده سازی DevOps پیاده سازی زیر ساخت مبتنی Openstack،  مدیریت و پیاده سازی پروژه های صنعت حمل نقل مدیریت، / پیاده سازی پروژه های IOT برنامه نویسی به زبان پایتون ، توسعه زیر ساخت حمل و نقل و تجارت الکترونیک طراحی تولید نرم افزار مدیریت حمل و لجستیک، مشاوره و ارایه راهکار ارتقاع سطح امنیت تست زیر ساخت شبکه و تدوین پروسیجر گسترش امن شبکه تست زیر ساخت نرم افزاری و آنالیز تدوین طرح توسعه زیر ساخت شبکه و دیتاسنتر آموزش نیروهای مستقر به منظور راهبرد سیستم پیاده سازی Splunk پیاده سازی زیر ساخت level OS virtualization مبتنی بر Kubernetes اشاره نمود 

title sign
معرفی محصول
دوره آموزش پایتون - Jet Start

دوره آموزش پایتون - Jet Start

290.000 تومان 199.000 تومان
title sign
ویدیوهای مرتبط
title sign
دیدگاه کاربران