طراحی منو فوتر در قالب های PWA

۴.۴
(۷)

PWA یا اپلیکیشن های پیش رونده وب درواقع یک تکنولوژی محسوب می‌شوند که به کمک آن می‌توان بدون ساخت اپلیکیشن، وب سایت را با ظاهری مشابه آن به کاربران نمایش داد؛ به طوری که می‌توان به نوتیفیکیشن و برخی از امکان اپلیکیشن‌ها دسترسی داشت. یکی از بخش‌های جذاب در این قالب‌ها، وجود فوتر با ظاهری مشابه با اپلیکیشن‌ها است که به زیبایی و کارآیی وب سایت‌ها کمک می‌کند. اما چگونه می‌توان فوتر پایین صفحه قالب‌های PWA را پیاده‌سازی کرد؟ در این ویدئو، به بررسی کامل نحوه ساخت و طراحی منو فوتر PWA می‌پردازیم.

ویژگی های PWA

پیش از طراحی منو فوتر PWA با برخی از ویژگی‌های اپلیکیشن های پیش رونده وب آشنا می‌شویم:

  • واکنش‌گرا (Responsive) و قابل استفاده با تمامی دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها
  • قابل یافتن در موتورهای جستجوگر
  • بدون نیاز به نصب
  • ظاهری شبیه به اپلیکیشن
  • به روز بودن همیشگی
  • ایمنی در برابر مسائل امنیتی به‌دلیل پروتکل HTTPS

نحوه طراحی منو فوتر PWA

فوتر در PWA شامل آیکون و نوشته است که به ترتیب، آن‌ها را ایجاد می‌کنیم. برای ساخت و طراحی منو فوتر PWA ، در مرحله اول و برای فراخوانی آیکون‌ها، از Font Awesome استفاده و چیدمان و Lay out را با HTML و CSS پیاده‌سازی می‌کنیم.

در مرحله اول برای Font Awesome فایل CSS را فراخوانی می‌کنیم.

برای فوتر از تگ footer استفاده می‌کنیم که استفاده از آیکون‌ها در این بخش فراخوانی می‌شود و تنظیمات آن را انجام می‌دهیم. در ادامه ساخت و طراحی منو فوتر pwa و پس از فراخوانی آن، فایل CSS را ایجاد و تنظیمات آن را مشخص می‌کنیم. در این بخش از position: fixed و z-index: 1000 و width:100% و right: 0 و botten:0 و background color و display: flex و justify content: center و height: 50 px استفاده می‌کنیم.

برای نمایش فوتر ساخته شده، از تنظیمات مربوط به footer ul و footer ul li و همچنین تنظیمات مربوط به به لینک و آیکون استفاده می‌کنیم. در ادامه تنظیمات آن، margin: 0 و padding: 0 و box sizing: border box را به کار می‌بریم. 

در ادامه نیز تنظیمات html body را با کمک direction: rtl و text align: right انجام داده و باتوجه به به پروژه خود، تنظیمات مربوطه را اعمال می‌کنیم.

تفاوت PWA با اپلیکیشن موبایل و وب سایت

در ادامه به تفاوت PWA با اپلیکیشن موبایل و وب سایت خواهیم پرداخت. یکی از این تفاوت‌ها، قابلیت کمتر وب سایت‌های معمولی نسبت به اپلیکیشن‌های موبایل نصبی و PWA است. همچنین وب سایت‌های معمولی تنها ابعاد نسخه اصلی سایت را تغییر می‌دهند و تفاوتی در عملکرد و قابلیت‌های آن‌ها وجود ندارد. PWA به کمک یک URL ازطریق وب، قابل دسترسی است اما در مقایسه با وب سایت‌های معمولی، قابلیت‌های بیشتر و ظرفیت تعامل بالاتری را ارائه می‌دهد که به کمک طراحی منو فوتر pwa می‌توان آن را ایجاد کرد. درنهایت نیز وب سایت در نتایج جستجو، جایگاه بهتری خواهد داشت.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۴.۴ / ۵. از مجموع ۷

اولین نفر باش

title sign
برچسب ها
title sign
دانلود ویدئو
طراحی منو فوتر در قالب های PWA
فرمت MP4
زمان ویدئو 20 دقیقه
حجم 59 مگابایت
دانلود ویدئو
title sign
معرفی نویسنده
مقالات
0 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
4 دوره توسط این نویسنده

رضا هاشمیان تجربه حدود 6 ساله در حوزه برنامه‌نویسی سمت سرور دارد و در این مدت، پروژه‌های نرم‌افزاری متنوعی از قبیل اتوماسیون هوشمند ساخت طلا و جواهر، پیاده‌سازی سیستم مدیریت یادگیری آنلاین (LMS)، و ایجاد صرافی رمزارز را با موفقیت به انجام رسانده است. او همچنین فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در پلتفرم آپورک آغاز کرده و در پروژه‌های برون‌مرزی با شرکت‌های معتبری همچون Cegid همکاری داشته است. 

title sign
معرفی محصول
title sign
ویدیوهای مرتبط
title sign
دیدگاه کاربران

ثبت نام رایگان در همایش Tehran .NET Conf 2023 ، همین الان کلیک کنید
ثبت نام رایگان..
close-image