راه های افزایس سرعت بکاپ و ریستور | بخش دوم

راه های افزایس سرعت بکاپ و ریستور | بخش دوم

نوشته شده توسط: غلامحسین عبادی
۲۳ فروردین ۱۴۰۱
زمان مطالعه: 5 دقیقه
۰
(۰)

مقدمه

در مقاله قبلی به طور مفصل راجع به آپشن With Compression صحبت شد. همانطور که گفته شد این آپشن از نسخه SQL Server 2008 به امکانات اسکیوال سرور اضافه شد و شما می توانید در Edition های Standard و Developer و Enterprise از with compression استفاده کنید.

گزینه بعدی که می تواند موجب افزایش سرعت Backup & Restore شود، فعال کردن امکان Zeroing یا Instant File Initialization می باشد. این امکان به قدری مهم و حیاتی بود که مایکروسافت در نسخه SQL Server 2016 آن را در مراحل نصب اسکیوال سرور اضافه کرد.

با فعال کردن این امکان، زمانی که اسکیوال سرور نیاز به فضا دارد، دیگر منتظر پر کردن آن فضا با صفر توسط سیستم عامل نمی شود و بلافاصله فضا از سوی سیستم عامل در اختیار اسکیوال سرور قرار می گیرد. حال اگر اسکیوال سرور در صورت لزوم روی آن مناطق داده ها را over write می کند.

نکته قابل توجه این است وقتی شما این تیک را می زنید ، اسکیوال سرور می آد به Account ای که سرویس اسکیوال سرور

را راه اندازی می کند، Permission ،   Perform Volume Maintenance tasks را اعطاء می کند.

فواید (Benefits) ، Instant File Initialization عبارتند از:

  • موجب افزایش سرعت بکاپ می شود.
  • موجب افزایش سرعت ریستور می شود.
  • موجب افزایش سرعت رشد فایل های دیتابیس می شود.(Autogrowth)
  • موجب افزایش سرعت ایجاد فایل دیتابیس می شود)هنگام ایجاد دیتابیس یعنی همان initial Size).

تذکر: اگر هنگام نصب اسکیوال سرور زدن این تیک را بنا به هر دلیلی فراموش کردیم در این صورت می توانیم به صورت زیر عمل نماییم.

و همچنین می توان گفت که در نسخه های قبل از SQL Server 2016 شما جهت اعطاء این دسترسی به Account راه انداز اسکیوال سرور می توانید به صورت زیر عمل نمایید.

تذکر : توصیه می کنم یک Domain User در Active Directory به بچه های شبکه بگویید ایجاد کنند و سپس شما از آن یوزر جهت راه اندازی سرویس های اسکیوال سرور استفاده نمایید.

در پنجره Run دستور Secpol.msc (Secpol مخفف Security Policy و msc مخف Microsoft CONSOL می باشد) را مطابق شکل زیر وارد می نماییم و سپس بر روی دکمه OK کلیک می نماییم.

با کلیک بر روی دکمه OK، در این صورت پنجره ایی مطابق شکل زیر نمایان می شود. حال در این پنجره بر روی Local Policies و سپس بر روی User Right Assignment کلیک کرده و نهایتا بر روی گزینه Perform Volume Maintenance Tasks دابل کلیک کنید.

در این صورت پنجره ایی مطابق شکل زیر نمایان می شود. بر روی دکمه Add User or Group کلیک کنید و سپس یوزر راه انداز سرویس اسکیوال سرور را اضافه کنید و در نهایت بر روی دکمه OK کلیک کنید.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۰ / ۵. از مجموع ۰

اولین نفر باش

title sign
معرفی نویسنده
غلامحسین عبادی
مقالات
13 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
غلامحسین عبادی

غلامحسین عبادی هستم، سوابق حرفه‌ای من به شرح ذیل است: ۱- ۸ سال سابقه کار به عنوان برنامه نویس در شرکت خودرو سازی سایپا، ۲- ۱۱ سال سابقه کاری در شرکت ایران خودرو به عنوان رئیس برنامه‌های کاربردی و ۴ سال آخر مسئول دیتابیس، ۳- ۴ سال سابقه DBA در شرکت داده ورزی سداد، ۴- دارای مدرک MCSD مایکروسافت از کشور امارات، ۵- دارای مقالات متعدد در ماهنامه تجارات الکترونیک ۶- بیش از یک سال سابقه DBA در شرکت خدمات رایانه‌ای امید، ۷- مدرسی SQL Server در برخی سازمان‌های دولتی ۸- ۱۶ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ۹- مولف کتاب‌های متعدد در حوزه برنامه نویسی و SQL Server

پروفایل نویسنده
title sign
دیدگاه کاربران