آموزش تبدیل psd به html

آموزش تبدیل psd به html

نوشته شده توسط: تیم فنی نیک آموز
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
آخرین بروزرسانی: ۳۰ مهر ۱۴۰۱
زمان مطالعه: 8 دقیقه
۰
(۰)

مقدمه

پیش از اینکه HTML برای توسعه صفحات وب تا به این اندازه رونق پیدا کند، وب‌سایت‌ها از PSD برای طراحی خود کمک می‌گرفتند. طراحی صفحات وب به کمک PSD کاری سخت و دشوار بود. تا اینکه HTML توسعه پیدا کرد و دامنه وسیعی را برای توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها به ارمغان آورد؛ ازاین‌رو آموزش تبدیل psd به html طرفداران زیادی پیدا کرد.

همچنین توسعه‌دهندگان به دنبال منبعی بودند تا تبدیل psd به html را فرابگیرند. ما در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت کامل در خصوص این که ساده‌ترین راه برای تبدیل psd به html چیست. همچنین قدم‌به‌قدم مراحل تبدیل psd به html را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

«تبدیل PSD به HTML» چیست؟

اما پیش از اینکه تبدیل psd به html را شروع کنیم، باید بدانید که تبدیل psd به html چیست؟ به‌صورت کلی می‌توان عنوان داشت که تبدیل psd به html یک اصطلاح گردشکار بوده که در چشم اندازه ساختار کلی وب‌سایت‌ها، رواج پیدا کرده است. منظور از PSD درواقع Photoshop Documents است. منظور از HTML نیز یک زبان نشانه‌گذاری HyperText است. بااین‌وجود صفحات وب بیشتر با PSD طراحی شده‌اند و نیاز به تبدیل به HTML دارند.

ازاین‌رو تبدیل psd به html نیز محبوبیت زیادی کسب کرده است. تبدیل psd به html بنا به دلایل زیادی تا به این اندازه در بین توسعه‌دهندگان رواج پیدا کرده است. باید بدانید که تبدیل psd به html زیاد فرایند آموزشی نبوده و شما می‌توانید به‌سادگی و تنهایی آن را مدیریت و پیاده‌سازی کنید.

آموزش تبدیل psd به html می‌تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشد

تبدیل psd به html می‌تواند مزایای زیادی با خود به همراه داشته باشد

چرا تبدیل PSD به HTML ضروری است؟

برای اینکه یک صفحه وب را ایجاد کنید، باید موارد زیادی را مدیریت کنید. یکی از این کارها نیز تبدیل psd به html است. برای پیاده‌سازی وب‌سایت خود به تبدیل psd به html نیاز داشته و بهتر است از مزایای آن بهره‌مند شوید. بااین‌حال دو نیاز اساسی برای تبدیل psd به html وجود دارد.

امکان استفاده از CSS:

یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های تبدیل psd به html امکان استفاده از قابلیت‌های CSS برای ایجاد تصاویر پویاتر و جذاب‌تر است. درصورتی‌که وب‌سایت خود را با PSD گسترش داده باشید، باید در ابتدا تمامی تغییرات را بر روی تصاویر ایجاد می‌کردید. سپس کدگذاری‌های مختلفی را برای قراردادن تصویر در صفحه خود پیاده می‌کردید. بااین‌وجود با تبدیل psd به html می‌توانید از قابلیت‌های CSS برای ایجاد تصاویری ساده‌تر و بهتر استفاده کنید.

پاسخگو بودن به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها:

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باید آموزش تبدیل psd به html را فرابگیرید این است که وب‌سایت خودتان را برای گوشی‌های تلفن همراه و تبلت‌ها پاسخگو یا رسپانسیو کنید. با ورود HTML و امکان تبدیل psd به html باعث شد تا تصاویر وب‌سایت‌ها را در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها بدون نقص نشان داده شود. بدون چنین تبدیلی، تقریباً غیرممکن است که سایت خود را به طور کامل با گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها سازگار کنید؛ ازاین‌رو با آموزش تبدیل psd به html می‌توانید یک وب‌سایت حرفه‌ای و پیشرفته داشته باشید.

قبل از تبدیل psd به html باید به نکات مهمی توجه داشته باشید

مواردی که باید قبل از تبدیل PSD به HTML تکمیل شود

اما قبل از اینکه به‌صورت کامل در خصوص آموزش تبدیل psd به html صحبت کنیم، مواردی هست که باید تکمیل شوند. شما به برخی از ابزارهای ضروری توسعه front-end نیاز دارید. از جمله این ابزارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  Adobe Photoshop
  •  Sublime text
  •  CSD hut
  •  PNG hut
  •  Avocode
  •  CSSp3

فریم‌ورکی که در آموزش تبدیل psd به html برای کدنویسی استفاده می‌شود، PHP و Ruby است. از سوی دیگر، front-end عمدتاً روی CSS و HTML و چارچوب جاوا اسکریپت تمرکز دارد. همچنین باید توجه داشته باشید که طراحی شما باید واکنش‌گرا باشد. برخی از این وب‌سایت‌ها تنها بر روی کامپیوترها قابلیت استفاده را دارند. اما شما باید آن‌ها را به‌گونه‌ای تغییر دهید که برای دستگاه‌های تلفن همراه نیز سازگار باشند.

از سوی دیگر باید تعدادی طرح‌بندی ثابت داشته باشید و از آن‌ها برای تناسب صفحه استفاده کنید. بدون شک طراحی سیال از جمله مهم‌ترین مسائلی است که در تناسب صفحه باید به آن توجه کنید. بعد از توجه کردن به این موارد، آموزش تبدیل psd به html شروع خواهد شد.

نحوه تبدیل PSD به HTML (مراحل آسان)

حال در مقاله آموزش تبدیل psd به html باید به اصل مطلب بپردازیم. آموزش تبدیل psd به html خود از چند مرحله مختلف تشکیل شده است. این کارآموزش تبدیل psd به html را بسیار ساده‌تر و قابل‌درک‌تر کرده است. شما ازاین‌پس می‌توانید به کمک این آموزش تبدیل psd به html خودتان قدم‌به‌قدم تبدیل psd به html را انجام دهید.

مرحله ۱: PSD را به قطعات تقسیم کنید:

در مرحله اول از آموزش تبدیل psd به html نیاز است تا فایل‌های PSD را به قطعات مختلفی تقسیم کنیم. تبدیل فایل‌های کامل PSD به‌صورت هم‌زمان، سخت و زمان برخواهد بود. از سوی دیگر باعث افزایش زمان برگزاری صفحه خواهد شد؛ ازاین‌رو بهتر است آن را به قطعات کوچک‌تری از فایل تبدیل کنید. برای این کار شما می‌توانید از ابزارهای مختلف برش فایل در فتوشاپ برای شکستن تصویر PSD استفاده کنید.

مرحله ۲: ایجاد دایرکتوری‌ها:

مرحله دوم آموزش تبدیل psd به html، ایجاد دایرکتوری است. زمانی که در مرحله اول آموزش تبدیل psd به html تصاویر را برش زدید، باید دایرکتوری نیز ایجاد می‌کردید. این کار به مدیریت سازمان‌یافته داده‌ها کمک خواهد کرد. شما به‌سادگی با کمک آموزش تبدیل psd به html می‌توانید سه فهرست اصلی را ایجاد کنید:

  •  پوشه اصلی وب‌سایت شما
  • پوشه‌ای به نام images برای ذخیره‌سازی عکس‌ها
  •  پوشه‌ای به نام styles برای برگه‌هایی فایل CSS

این موارد ۳ دایرکتوری اصلی در آموزش تبدیل psd به html بوده که هرکدام از آن‌ها برای اهداف خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

مرحله ۳: HTML ایجاد کنید:

ایجاد html یکی از اصلی‌ترین مراحل آموزش تبدیل psd به html است

ایجاد html یکی از اصلی‌ترین مراحل تبدیل psd به html است

مرحله سوم آموزش تبدیل psd به html ایجاد HTML است. شما به‌سادگی می‌توانید از صفحه سازهای مختلف HTML از جمله Amaya، Komposer، Adobe Dreamweaver و … استفاده کنید. طبق آموزش تبدیل psd به html شما باید یک فایل تازه را در یکی از این صفحه سازها ایجاد کنید. سپس آن را در پوشه‌ای که نام اصلی وب‌سایت شما است، قرار دهید. سپس از کدهایی HTML5 ای که در این قسمت از آموزش تبدیل psd به html قرار داده است، استفاده کنید:

مرحله ۴: فایل‌های سبک تولید کنید

آموزش تبدیل psd به html

فایل‌های سبک خود را به کمک بوت‌استرپ ایجاد کنید

در مرحله بعدی آموزش تبدیل psd به html باید فایل‌های سبک ایجاد کنید. شما باید فایل‌ها را در CSS قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم که فایل‌های سبک را با استفاده از بوت‌استرپ ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که فایل‌های را به‌عنوان style.css در پوشه CSS ذخیره کنید.

مرحله ۵: تنظیم مجموعه طراحی وب

قدم بعدی در آموزش تبدیل psd به html تنظیم مجموعه طراحی وب است. برای این کار می‌توانید تنها عناصر مختلف را کنار هم قرار دهید؛ ازاین‌رو به یک ویرایشگر کد نیاز دارید که ما در آموزش تبدیل psd به html Adobe Dreamweaver را پیشنهاد می‌کنیم. در قدم بعدی می‌توانید با طرح‌بندی سریع HTML و CSS مسیر خود را ادامه دهید. بعد از انجام این کار، شاهد ست شدن تصاویر و رنگ پس‌زمینه با عناصر اصلی خواهید بود.

مرحله ۶: تعامل جاوا اسکریپت

در آموزش تبدیل psd به html نیاز به تعامل با جاوا اسکریپت است

در تبدیل psd به html نیاز به تعامل با جاوا اسکریپت است

حال در آموزش تبدیل psd به html زمان آن رسیده است که جاوا اسکریپت را مدیریت کنید و اجازه تعامل با آن را بدهید. می‌توانید این کار را با jQuery و سایر فریم‌ورک‌ها انجام دهید. علاوه بر این در آموزش تبدیل psd به html باید اشاره کرد که react.js و vue.js نیز ضروری هستند.
زیرا اتصال آسان HTML و توابع داده جاوا اسکریپت را تضمین می‌کنند. در این آموزش تبدیل psd به html باید اشاره کرد که AngulaJS نیز یکی دیگر از چارچوب‌های ضروری است. AngulaJS به شما امکان می‌دهد از سبک‌های MVC استفاده کنید.

مرحله ۷: لمس نهایی برای اینکه آن را ریسپانسیو کنید

قدم آخر در تبدیل psd به html این است که چند فریم‌ورک برای پاسخگو کردن فایل‌ها استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از Twitter BootStrap، Foundation، Fluid Baseline Grid و … استفاده کنید. در این تبدیل psd به html پیشنهاد می‌کنیم برای ویژگی‌های واکنش‌گرای اضافی طراحی نیز از کوئری‌های رسانه‌ای CSS استفاده کنید.

هزینه تبدیل PSD به HTML چقدر است؟

سؤال مهمی که در تبدیل psd به html به وجود می‌آید این است که هزینه این تبدیل چقدر است؟ از آن جایی که فاکتورهای بسیار مختلفی برای این تبدیل وجود دارد، نمی‌توان هزینه مشخصی برای آن تعیین کرد؛ ازاین‌رو به‌عنوان کسی که قصد دارد با تبدیل psd به html این تبدیل را انجام دهد، باید آماده هزینه‌های مختلفی باشید. به‌صورت کلی این هزینه به تعداد صفحات سایتی که قصد تبدیل آن را دارید، ماهیت وب سایت، زمان چرخش و سطح پیچیدگی بستگی دارد.

نتیجه‌گیری

افراد زیادی با ورود HTML سعی دارند تا صفحات وب PSD خودشان را تغییر دهند. کمک‌گرفتن از HTML می‌تواند به ایجاد صفحات وب تأثیرگذارتر و پویاتر کمک کند. برای انجام این کار شما نیاز به تبدیل psd به html خواهید داشت. البته این آموزش ساده و کاربردی بوده و شما می‌توانید به‌راحتی خودتان این کار را انجام دهید. ازاین‌رو ما در این مطلب به‌صورت کامل در خصوص تبدیل psd به html صحبت کردیم.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۰ / ۵. از مجموع ۰

اولین نفر باش

title sign
معرفی نویسنده
تیم فنی نیک آموز
مقالات
285 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
تیم فنی نیک آموز
پروفایل نویسنده
title sign
دیدگاه کاربران