آموزش داده‌کاوی و کاربردهای آن [بخش دوم]

آموزش داده‌کاوی و کاربردهای آن [بخش دوم]

نوشته شده توسط: تیم فنی نیک آموز
۰۴ بهمن ۱۳۹۹
زمان مطالعه: 12 دقیقه
۰
(۰)

مقدمه

در یک مجموعه سه‌گانه قصد داریم در مورد داده‌کاوی صحبت کرده و یک پروژه واقعی را اجرا کنیم. در مقاله اول در مورد داده‌کاوی و انواع مسائلی که به کمک داده‌کاوی می‌توان حل کرد صحبت شد.  در این مقاله با دید کاملاً عملیاتی به سراغ اجرای یک پروژه واقعی رفته و با فرض اینکه داده موردنیاز را داریم، بر روی فاز توسعه، ارزیابی و مورد استفاده قراردادن مدل داده‌کاوی تمرکز خواهیم کرد. به‌عبارت‌دیگر در دو مقاله پیشرو، صفر تا صد نحوه ساخت و اجرای مدل‌های داده‌کاوی در Analysis Services را بیان خواهیم کرد.

ساخت مدل داده‌کاوی با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی 

در داده‌کاوی و یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی یکی از سخت‌ترین الگوریتم‌ها برای توضیح دادن است. درک شبکه‌های عصبی سخت بوده و پیاده‌سازی آن سخت‌تر. در این مقاله آموزشی، نشان می‌دهیم که چگونه یک مدل داده‌کاوی ساده را با استفاده از الگوریتم شبکه عصبی در SQL Server Analysis Services بسازید.
در Visual Studio، یک پروژه جدید Analysis Services Multidimensional and Data Mining Project (پروژه سرویس‌های تحلیلی چندبعدی و داده‌کاوی) بسازید.

در این مقاله، نام پروژه را NeuralNetworkExample می‌گذاریم. پس از تمام شدن کارتان با پنجره  New Project بر روی OK کلیک کنید.در پنجره Solution Explorer Window، بر روی فولدر Data Source راست کلیک کنید و …New Data Source را برای بازکردن Data Source Wizard انتخاب کنید.
بر روی Next کلیک کنید.Data Connection خود را، اگر وجود دارد، انتخاب کنید، اگر Data Connection ای وجود ندارد، بر روی …New  کلیک کنید تا یک Data Connection جدید بسازید.
در این مثال، از یک اتصال به مجموعه داده AdventureWorksDW2017 بر روی Localhost استفاده می‌کنیم. (یا نام Instance مربوط به Sql Server را تایپ کنید)
بر روی Next  کلیک کنید.در صفحه Impersonation Information، بر روی Use a specific Windows user name and password کلیک کنید. Username و Password ویندوز خود را وارد کنید.
سپس بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Completing Wizard، اگر بخواهید می‌توانید نام منبع داده را عوض کنید. بر روی Finish کلیک کنید.منبع داده جدید در Solution Explorer ظاهر می‌شود.در پنجره Solution Explorer ، بر روی فولدر Data Source Views راست کلیک کنید و …New Data Source View را انتخاب کنید تا Data Source View Wizard باز شود.
بر روی Next کلیک کنید
در صفحه Data Source در پنجره Relational data sources، مجموعه داده‌ای که در مراحل بالا ساختیم را انتخاب کنید.
بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Select Tables and Views ، با انتخاب vTargetMail  در جعبه Available objects  و سپس با کلیک بر روی “< “به جعبه Included Object منتقل کنید.
سپس بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Completing Wizard، به Data Source View یک اسم بدهید و بر روی دکمه Finish کلیک کنید.
در این مقاله با دید کاملاً عملیاتی به سراغ اجرای یک پروژه واقعی رفته و بر روی فاز فراخوانی داده‌های لازم برای انجام پروژه داده‌کاوی تمرکز کردیم. در مقاله بعدی به سراغ تعریف مدل رفته و فرایند آموزش مدل را بررسی می‌کنیم.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۰ / ۵. از مجموع ۰

اولین نفر باش

title sign
دانلود مقاله
آموزش داده‌کاوی و کاربردهای آن [بخش دوم]
فرمت PDF
8 صفحه
حجم 1 مگابایت
دانلود مقاله
دوره آموزشی پایتون نیک آموز
دوره آموزش زبان برنامه نویسی GO
title sign
معرفی نویسنده
تیم فنی نیک آموز
مقالات
202 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
0 دوره توسط این نویسنده
تیم فنی نیک آموز
پروفایل نویسنده
title sign
معرفی محصول
title sign
دیدگاه کاربران