معرفی کتاب: Introducing Microsoft SQL Server 2014 Technical Overview

معرفی کتاب: Introducing Microsoft SQL Server 2014 Technical Overview

نوشته شده توسط: مسعود طاهری
۲۶ آبان ۱۳۹۳
زمان مطالعه: 12 دقیقه
۰
(۰)

مقدمه

SQL Server 2014 RTM Edition به تازگی در اول آپریل ۲۰۱۴ ارائه شد شاید با جستجو در اینرنت بتوانید مقاله‌های زیادی در این باره بدست آورید که هر کدام از قابلیت‌های جدید آن را بررسی کرده‌اند.
اما Microsoft به تازگی کتابی منتشر کرده است که در آن هر کدام از قابلیت‌های مربوط به SQL Server 2014 بررسی شده است.
این کتاب قابلیت‌های SQL Server 2014 در دو حوزه Database Administration و Business Intelligence بررسی می‌نماید. کل فصل‌های مربوط به این کتاب ۶ فصل است که در ادامه هر کدام از این فصل‌ها بررسی شده است.

فصل ۱ (SQL Server 2014 editions and engine enhancements)

در این فصل از کتاب با نحوه نصب SQL Server 2014 و همچنین با انواع نسخه‌های مربوط به SQL Server آشنا خواهید شد. علاوه بر آن با تغییرات مربوط به حوزه Database Administration در SQL Server آشنا خواهید شد. این تغییرات شامل موارد زیر می‌باشد.

 • آشنایی با قابلیت‌های جدید معرفی شده برای
 • آشنایی با تغییرات اعمال شده به ازای مبحث Backup و Restore کردن بانک‌های اطلاعاتی
 • آشنایی با تغییرات مربوط به حوزه Performance بانک‌های اطلاعات
 • آشنایی با تغییرات مربوط به حوزه Security
 •  آشنایی با تغییرات مربوط به حوزه Clouding

فصل ۲ (In-Memory OLTP investments) 

همانطور که اطلاع دارید یکی از بزرگترین قابلیت‌های جدید SQL Server 2014 معرفی تکنولوژی In-Memory برای جداول بود. این نوع جداول با تکنولوژی منحصر به فرد خود در بحث ذخیره و بازیابی داده در حافظه انقلاب عظیمی در سرعت برای جداول به وجود آوردند. در این فصل از کتاب با معماری جداول In-Memory و Native Compiled Stored Procedureها آشنا خواهید شد.

فصل ۳ (High-availability, hybrid-cloud, and backup enhancements) 

مباحث High Availability در SQL Server همواره یکی از چالش‌های مربوط به Adminهای بانک‌های اطلاعاتی بوده است در این فصل از کتاب با قابلیت‌های جدید SQL Server 2014 در حوزه High Availability و همچنین امکانات مربوط به آن برای Clouding آشنا خواهید شد.

فصل ۴ (Exploring self-service BI in Microsoft Excel 2013)

استفاده از امکانات Excel برای حوزه Business Intelligence یکی از نقاط قوت SQL Server است. شما می‌توانید داشبوردهای مدیریتی در حوزه BI را با استفاده از امکانات Excel طراحی و برای نمایش آن به کاربر از SharePoint استفاده نمایید. مایکروسافت در SQL Server 2014 قابلیت‌های منحصر به فردی مانند Power Query، Power View و Power Map را به Excel اضافه کرده است برای آشنایی با هر کدام از این قابلیت‌ها به این فصل از کتاب مراجعه نمایید.

فصل ۵ (Introducing Power BI for Office 365)

یکی از امکاناتی که مایکروسافت در حوزه سرویس‌های تحت Cloud ارائه کرده است Office 365 است. این سرویس توانایی اجرای Word و Excel تحت وب را دارد. در این فصل از کتاب شما با تغییرات مربوط به Office 365  برای حوزه BI آشنا خواهید شد.

فصل ۶ (Big data solutions) 

افزایش حجم Data در سازمان‌ها یکی از چالش‌هایی است که اغلب سازمان‌ها با آن درگیر هستند. یکی از چالش‌های مربوط به Big Data مبحث ذخیره و پردازش آن است. چند وقتی است که مایکروسافت از بستر Hadoop برای ذخیره و بازیابی Big Data استفاده نموده است. در این فصل از کتاب شما با مفهوم Big Data و همچنین راه‌حل SQL Server 2014 برای ذخیره، بازیابی و پردازش آن آشنا خواهید شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت‌های جدید SQL Server 2014 به پادکست صوتی  آشنایی با قابلیت‌های جدید SQL Server 2014 از رادیو نیک آموز گوش کنید.

چه رتبه ای می‌دهید؟

میانگین ۰ / ۵. از مجموع ۰

اولین نفر باش

شروع کار با Power Start – Domain Driven Design
دوره آموزشی پایتون نیک آموز
دوره آموزش زبان برنامه نویسی GO
title sign
معرفی نویسنده
مسعود طاهری
مقالات
28 مقاله توسط این نویسنده
محصولات
59 دوره توسط این نویسنده
مسعود طاهری

مسعود طاهری مدرس و مشاور ارشد SQL Server & BI ،  مدیر فنی پروژه‌های هوش تجاری (بیمه سامان، اوقاف، جین وست، هلدینگ ماهان و...) ، مدرس دوره‌هــای SQL Server و هوش‌تجاری در شرکت نیک‌آموز و نویسنده کتاب PolyBase در SQL Server

پروفایل نویسنده
title sign
دیدگاه کاربران

  •    کتاب فارسی خوب در زمینه sql وجود نداره؟

   • وجود دارد متاسفانه خیلی وقت است که کتاب فارسی نمی خوانم

    برای آموزش SQL Server می توانید از منابع فارسی (فیلم رایگان + پادکست و… / دوره ها و…)موجود در این سایت استفاده کنید
    موفق باشید
  •  لطفا کتاب های فارسی هم معرفی کنید
    با تشکر

  •  با سلام
   این امکان وجود داره که تیم نیک آموز این مجموعه رو ترجمه کنند و برای فروش به صورت اینترنتی و یا حتی یک کتاب به فروش برسونند؟

   • سلام

    جناب آقای عبدالهی واقعیت این است که متاسفانه به علت مشغله کاری بالا مجال اینکار نیست. اما خوشحال می شویم دوستان دیگر در این باره به ما هم کمک کنند.
    اگر شما و هر کدام از دوستان تمایل به ترجمه مقاله و…. دارید می توانید اعلان آمدگی کنید تا بتوانیم با هم در این زمینه همکاری بیشتری کنیم.
    موفق باشید
     
  •  با سلام
   یه پیشنهاد داشتم خدمت تیم محترم نیک آموز
   در صورت امکان در  زمینه انتشار کتاب و به رشته تحریر دارآوردن تجاربتون  برنامه داشته باشید به خدا حیف هست با اینهمه اطلاعان جامع کتابی در این زمینه ها نداشته باشید

  •  سلام می خواستم ببینم ترجمه این کتاب وجود دارد یا نه؟

  • سلام

   جناب آقای عبدالهی واقعیت این است که متاسفانه به علت مشغله کاری بالا مجال اینکار نیست. اما خوشحال می شویم دوستان دیگر در این باره به ما هم کمک کنند.
   اگر شما و هر کدام از دوستان تمایل به ترجمه مقاله و…. دارید می توانید اعلان آمدگی کنید تا بتوانیم با هم در این زمینه همکاری بیشتری کنیم.
   موفق باشید